Fizjoterapia i ortopedia
Rehabilitacja i fizjoterpaia

Strategie transfuzyjne ostrego krwawienia z górnego odcinka przewodu pokarmowego AD 10

Posted in Uncategorized  by admin
September 2nd, 2019

Konieczne są dalsze badania w celu ustalenia, czy użycie nowej krwi może mieć wpływ na wyniki w odniesieniu do strategii transfuzji. Stwierdziliśmy, że restrykcyjna strategia transfuzji znacznie zmniejszyła liczbę przetoczonych jednostek i odsetek pacjentów, którzy nie otrzymali transfuzji – wyniki, które były również widoczne w poprzednich badaniach. Celem transfuzji czerwonych krwinek jest poprawa dostarczania tlenu do tkanek. Najbezpieczniejsza i najskuteczniejsza strategia transfuzji zależy nie tylko od poziomu wyzwalania hemoglobiny, ale także od czynników takich jak współistniejące stany, wiek i stan hemodynamiczny.1.3 W związku z tym zezwalamy na przeprowadzanie transfuzji według uznania lekarzy podczas występowania objawów. do rozwiniętej anemii, kiedy wystąpiło masywne krwawienie lub gdy wymagana była interwencja chirurgiczna. Transfuzje, które nie były dostosowane do poziomu hemoglobiny i naruszenia protokołu transfuzji występowały częściej w grupie strategii restrykcyjnej niż w grupie strategii liberalnych. Jednak oba te odchylenia od protokołu wystąpiły w mniej niż 10% przypadków.
Nasz proces ma kilka ograniczeń. Po pierwsze, wyniki nie mogą być uogólnione na wszystkich pacjentów z ostrym krwawieniem z przewodu pokarmowego. Pacjenci z niskim ryzykiem ponownego krwawienia nie zostali włączeni do tego badania. Jednak ci pacjenci rzadziej wymagają transfuzji. Pacjenci z masywnym krwawieniem wykrwawiącym byli również wykluczeni z tego badania, ponieważ transfuzja czerwonych komórek może być dla nich ratunkiem dla życia. Jednak tylko niewielka liczba kwalifikujących się pacjentów została wykluczona z tego powodu. Po drugie, ponieważ porównaliśmy dwie strategie transfuzji, badanie nie zostało zaślepione, co mogło wprowadzić błąd systematyczny. Jest mało prawdopodobne, że wprowadzono uprzedzenia, ze względu na obiektywną definicję pierwotnego wyniku i zastosowanie losowego projektu z ukrytymi zadaniami.
Podsumowując, stwierdziliśmy, że restrykcyjna strategia transfuzji w porównaniu z liberalną strategią transfuzji poprawiła wyniki u pacjentów z ostrym krwawieniem z górnego odcinka przewodu pokarmowego. Ryzyko dalszego krwawienia, potrzeba terapii ratunkowej i częstość powikłań zostały znacznie zmniejszone, a wskaźnik przeżycia wzrósł wraz z restrykcyjną strategią transfuzji. Nasze wyniki sugerują, że u pacjentów z ostrym krwawieniem z przewodu pokarmowego strategia nie wykonywania transfuzji do momentu, gdy stężenie hemoglobiny spadnie poniżej 7 g na decylitr jest bezpiecznym i skutecznym podejściem.
[hasła pokrewne: lek przed kolonoskopią, szpital sucha beskidzka rejestracja, długotrwały uszczerbek na zdrowiu ]

Tags: , ,

No Responses to “Strategie transfuzyjne ostrego krwawienia z górnego odcinka przewodu pokarmowego AD 10”

 1. Toe Says:

  [..] Cytowany fragment: kamica żółciowa przyczyny[...]

 2. Bartosz Says:

  Najlepiej udać się do lekarza rodzinnego

 3. Mad Rascal Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do skup oleju[...]

 4. Katarzyna Says:

  owoce kolcowoju spożywane bez zastanowienia mogą prędzej zaszkodzić niż poprawić zdrowie

 5. Washer Says:

  [..] Cytowany fragment: pierwsza pomoc[...]

 6. Drugstore Cowboy Says:

  no to niegroźne czy nie?

Powiązane tematy z artykułem: długotrwały uszczerbek na zdrowiu lek przed kolonoskopią szpital sucha beskidzka rejestracja