Fizjoterapia i ortopedia
Rehabilitacja i fizjoterpaia

Rak u rodziców dzieci z rakiem ad 6

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Nasze ogólne stwierdzenie, że ryzyko raka płuc nie jest podwyższone u rodziców dzieci chorych na raka, jest zgodne z niedawnymi badaniami, które nie wykazały żadnego związku między rodzicielskimi przyzwyczajeniami palenia a nowotworami wieku dziecięcego.27,28 W naszym badaniu ogólne ryzyko zachorowania na raka było również znacznie niższe niż oczekiwano u ojców dzieci z guzem Wilmsa; nie zaobserwowano szczególnego schematu ryzyka w zależności od rodzaju raka u ojca i nie zaobserwowano podobnego efektu u matek. Nie mamy żadnego wiarygodnego wytłumaczenia dla tego odkrycia, poza tym, że jest on wynikiem wielu testów statystycznych; przetestowaliśmy 22 typy raka u rodziców, zarówno mężczyzn, jak i kobiet, przeciwko każdej z 11 grup diagnostycznych raka wieku dziecięcego. Biorąc pod uwagę 484 takie porównania i naszą praktykę ustalania istotności z 95-procentowymi przedziałami ufności, sama szansa może skutkować 24 znaczącymi odkryciami. W rzeczywistości zaobserwowaliśmy 11 pozytywnych i 7 negatywnych asocjacji, które miały znaczenie statystyczne.
Oprócz tych już wymienionych, nasze badanie ujawniło niewiele związków między rakiem u dzieci a rakiem u ich rodziców. Zwiększone ryzyko raka nerki obserwowane u matek i ojców dzieci z białaczką, niezależnie od wieku dziecka w chwili rozpoznania, wymaga dalszych badań nad wspólnymi czynnikami ryzyka, podobnie jak zwiększone ryzyko raka szyjki macicy obserwowane u matek dzieci z niewydolnością nerek. Chłoniak Hodgkina. Nieznaczne podniesienie ryzyka nowotworów mózgu u matek dzieci chorych na chłoniaka, choć oparte na kilku obserwacjach, jest zgodne z wcześniejszymi doniesieniami o rodzinnych kompleksach nowotworowych. [29] Wysokie ryzyko wystąpienia czerniaka u ojców dzieci z retinoblastomą jest intrygującym odkryciem, biorąc pod uwagę, że dzieci z dziedzicznym retinoblastomem mają skłonność do czerniaka jako drugi nowotwór30 (jednak odkrycie w naszym badaniu wystąpiło u dzieci z jednostronną chorobą19). Związek pomiędzy czerniakiem i siatkówczakiem również odnotowano w opisach przypadków, 31 oraz towarzyszący mu związek z zespołem dysplastycznego znamionowania nerwu.32 Z wyjątkiem związku między mięsakiem u dzieci a rakiem piersi o wczesnym początku u ich matek, który wcześniej był doniesiono, że skojarzenia w naszym badaniu należy interpretować ostrożnie ze względu na zwiększone skutki przypadku w wielu porównaniach.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Wspierany przez dotacje z Danish Cancer Society, Danish Medical Research Council i National Institutes of Health.
Author Affiliations
Z Wydziału Epidemiologii Raka, Danish Cancer Society, Kopenhaga, Dania (JHO, NS, AB); oraz program Epidemiologii i Biostatystyki, National Cancer Institute, Bethesda, Md. (JDB, JFF).
Zwróć się z prośbą o przedruk do Dr. Olsena w Danish Cancer Society, Division for Cancer Epidemiology, Strandboulevarden 49, DK-2100 Copenhagen, Denmark.
[przypisy: brodawka nerkowa, zespoły genetyczne u dzieci, endodonta warszawa ]

Tags: , ,

No Responses to “Rak u rodziców dzieci z rakiem ad 6”

 1. Hubert Says:

  Chcecie omega-3, to jest chia

 2. Elżbieta Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu kardiolog[...]

 3. Rita Says:

  6 lat temu miałem nowotwór jądra

 4. Sebastian Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu olej moringa[...]

 5. Jokers Grin Says:

  Najpierw wizyta u lekarza rodzinnego

Powiązane tematy z artykułem: brodawka nerkowa endodonta warszawa zespoły genetyczne u dzieci