Fizjoterapia i ortopedia
Rehabilitacja i fizjoterpaia

Przyszłość japońskiego systemu opieki zdrowotnej – utrzymanie dobrego stanu zdrowia dzięki kapitałowi przy niskich kosztach cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Najnowsze przepisy mają na celu promowanie zarówno zróżnicowania szpitali według funkcji, jak i integracji na poziomie społeczności opieki medycznej, opieki długoterminowej i profilaktyki do roku 2025. Japonia rozważa także propozycję konsolidacji planów ubezpieczeniowych na poziomie prefektury. W 2014 r. Rząd Abe zatwierdził rządową strategię opieki zdrowotnej, której celem jest ułatwienie rozwoju innowacyjnych technologii za pośrednictwem nowej Agencji ds. Badań Medycznych i Rozwoju. Ale zmiany te prawdopodobnie nie będą wystarczające, aby rozwiązać głębokie problemy fiskalne i demograficzne, przed którymi stoi kraj. Utrzymywanie obecnego systemu w Japonii poprzez zwiększanie składek lub podatków przy zmniejszaniu korzyści, jak miało to miejsce w przeszłości, może zająć trochę czasu – ale byłoby to bardzo kosztowne politycznie i nie rozwiązałoby podstawowych problemów strukturalnych. Przyrostowe zmiany na marginesach nie będą już wystarczające. Zamiast tego wierzymy, że Japonia potrzebuje nowej wizji opieki zdrowotnej i systemów opieki zdrowotnej na przyszłość. W czerwcu 2015 r. Panel doradczy młodych ekspertów, wyznaczony przez ministra zdrowia Yasuhisa Shiozaki, przedstawił swoją wizję opieki zdrowotnej dla Japonii w 2035.5. Raport panelu proponuje zmianę paradygmatu dla japońskiego systemu opieki zdrowotnej, przekierowanie jego ukierunkowania z wkładu na wyniki, z ilość usług świadczonych pacjentom, których obawy dotyczą jakości, od regulacji rządowych po zawodową samoregulację, od leczenia do opieki i dobrego samopoczucia, od specjalizacji usług po zintegrowane podejście w sektorach usług medycznych i socjalnych. Nowy system opieki zdrowotnej nadal podkreślałby uczciwość i solidarność, jednocześnie opierając się na indywidualnych wartościach i pragnieniach pacjentów i kładąc nacisk na globalne perspektywy zdrowotne.5 Rząd, uznając, że Japonia potrzebuje nowych rozwiązań dla swoich głębokich problemów, wyraźnie wezwał młodsze pokolenie do produkcji innowacyjne pomysły na ulepszenie systemu opieki zdrowotnej.
Mamy nadzieję, że Japonia będzie w stanie zmobilizować nowe pomysły, systemy i technologie, aby pomóc swojej rosnącej populacji w podeszłym wieku i dostosować się do zmieniających się wartości społecznych i rosnących ograniczeń strukturalnych, a japoński rząd będzie w stanie uruchomić gospodarkę i ją osiągnąć. ponownie wzrastać (stosując premier Shinz.o Abe strategie wydatków rządowych, poluzowanie polityki pieniężnej i reformy strukturalne, znane jako Abenomics ), nawet gdy populacja nadal się starzeje i kurczy. Coraz więcej krajów boryka się z podobnymi wyzwaniami, ale Japonia jest pierwsza w kolejce. Osiągnięcie tych wielu, czasem sprzecznych celów, nie będzie łatwe, ale jest to wyzwanie, z którym musi zmierzyć się japoński system opieki zdrowotnej i społeczeństwo.
Zawał mięśnia sercowego
55-letni mężczyzna bez poważnych schorzeń ma umiarkowanie ciężki zawał mięśnia sercowego.
W swoim podmiejskim domu w Tokio, Tanaka-san budzi się pewnego dnia z bólem w klatce piersiowej. Kiedy ból trwa przez 30 minut, jego rodzina zaczyna się martwić i wzywa ambulans, który dociera w ciągu 5 minut. Zespół ratownictwa medycznego kontaktuje się z dyspozytorem, który pyta szpital rejonowy w sąsiedztwie, czy jest miejsce na przyjęcie, ale mówi się, że jednostka opieki wieńcowej jest pełna. Po 30 minutach rozmów dyspozytor w końcu znajduje prywatny szpital (ze 150 łóżkami), oddalony o 20 minut, gotów przyjąć pacjenta.
W tym szpitalu wykonuje się cewnikowanie serca, rezonans magnetyczny i inne urządzenia, a lekarz prowadzący w nagłych wypadkach uzyskuje badanie elektrokardiograficzne i test enzymu surowicy w celu zdiagnozowania zawału mięśnia sercowego
[podobne: gazety o zdrowiu, san med, dobra suszarka do włosów ]

Tags: , ,

No Responses to “Przyszłość japońskiego systemu opieki zdrowotnej – utrzymanie dobrego stanu zdrowia dzięki kapitałowi przy niskich kosztach cd”

 1. Little Cobra Says:

  [..] Cytowany fragment: zdjęcie panoramiczne zębów gliwice[...]

 2. Zuzanna Says:

  Niestety do dermatologa trzeba miec skierowanie.

 3. Ewa Says:

  Article marked with the noticed of: badanie słuchu[...]

 4. Julia Says:

  może i was dotyczy podobny problem

 5. Maciej Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do ortodonta, ortodoncja Kraków[...]

 6. Wiktoria Says:

  Mam obsesję punkcie potworności jaką jest tętniak mózgu.

Powiązane tematy z artykułem: dobra suszarka do włosów gazety o zdrowiu san med