Fizjoterapia i ortopedia
Rehabilitacja i fizjoterpaia

Lekcje ze wschodu – szybko ewoluujący system opieki zdrowotnej w Chinach cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Po pierwsze, wiele państwowych, ale nastawionych na zysk, szpitali trzeciego stopnia skutecznie opierało się najnowszym wysiłkom reformatorskim – rzeczywistość, która prawdopodobnie odzwierciedla siłę szpitali w chińskim systemie politycznym. W rezultacie sfrustrowane władze próbowały ponownie wykorzystać siły rynkowe, aby doprowadzić sektor szpitalny do linii. W 2012 r. Przywódcy ogłosili, że zaproszą prywatnych inwestorów do posiadania do 20% chińskich szpitali do 2015 r., Podwajają istniejącą stawkę4. Po drugie, nadal utrzymują się poważne nierówności między opieką zdrowotną dostępną na ubogich obszarach wiejskich a bardziej zamożnymi miastami5. Po trzecie, Chiny nadal zmagają się z tworzeniem wysokiej jakości, zaufanej, profesjonalnej siły roboczej lekarzy. Jedną z zalet chińskiego eksperymentu rynkowego jest powszechne przekonanie, że lekarze stawiają przed ekonomicznymi dobrobytami interesy pacjentów.
Chociaż system opieki zdrowotnej w Chinach wciąż szybko ewoluuje, z jego najnowszej historii wyłoniło się kilka potencjalnie przydatnych lekcji. Po pierwsze, w krajach o niskim dochodzie, a być może także w krajach o wysokim dochodzie, pracownicy służby zdrowia, tacy jak chińscy lekarze, mogą znacznie poprawić stan zdrowia lokalnych społeczności.
Po drugie, poleganie w dużej mierze na rynkach w celu finansowania i dystrybucji usług zdrowotnych stwarza ryzyko, które wymaga dokładnego rozważenia. Mimo że ustalanie cen przez władze spowodowało zakłócenia rynku, nie wyjaśniają one w pełni problemów związanych z jakością, dostępem i kosztami, które Chiny doświadczyły w drugiej fazie swojej najnowszej historii. Opieka zdrowotna podlega poważnym niepowodzeniom rynkowym. Asymetrie w informacjach między pacjentami a podmiotami świadczącymi usługi zdrowotne utrudniają pacjentom dokonywanie właściwych wyborów na darmowych rynkach opieki zdrowotnej, a lekarze mogą wykorzystywać mniejszą wiedzę pacjentów. Wynikająca z tego wrażliwość, niechęć i nieufność pacjentów mogą być społecznie destabilizujące – i mogą się nasilić, gdy pacjenci są silnie narażeni na koszty opieki, tak jak to było do niedawna w Chinach.
Po trzecie, profesjonalizm lekarza może być niedoceniany jako podstawa skutecznych nowoczesnych systemów opieki zdrowotnej. Wdrażanie norm zawodowych podczas i po szkoleniu oraz istnienie profesjonalnych instytucji, które wzmacniają te normy, z pewnością nie gwarantują, że profesjonaliści będą działać wyłącznie w interesie swoich pacjentów i społeczeństwa. Nie ma jednak wątpliwości, że brak szeroko rozpowszechnionej tradycji profesjonalizmu skomplikował wysiłki Chin na rzecz stworzenia pracowników służby zdrowia, których przywódcy i społeczeństwo ufają, że zrobią to, co trzeba.
Wreszcie, chińskie doświadczenie w opiece zdrowotnej pokazuje, że łatwiej jest zreformować ubezpieczenie zdrowotne niż systemy dostarczania, a tworzenie skutecznych systemów dostarczania wydaje się odgrywać zasadniczą rolę.
Przegląd chińskiej opieki zdrowotnej ujawnia, że jej przywództwo popełniło znaczące błędy, ale również działało z elastycznością i zdecydowaniem w korygowaniu błędów. Gotowość Chin do podjęcia ważnych eksperymentów związanych z opieką zdrowotną sprawi, że jej system będzie interesujący, aby móc dalej obserwować w przyszłości.
Ciąża i poród
Zdrowa 23-letnia kobieta jest w ciąży po raz pierwszy.
Ms
[patrz też: apteka internetowa białystok, choroba hashimoto objawy psychiczne, endodonta warszawa ]

Tags: , ,

No Responses to “Lekcje ze wschodu – szybko ewoluujący system opieki zdrowotnej w Chinach cd”

 1. Bugger Says:

  Regeneracja wątroby – temat zawsze na czasie

 2. Mr. Fabulous Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: implanty zębowe ceny[...]

 3. Pinball Wizard Says:

  U mnie zmęczenie zazwyczaj nasilało się jesienią i zimą

 4. Turnip King Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: kreatyna[...]

 5. Diana Says:

  Radziłabym osobom z włókniakiem udać się do lekarza

Powiązane tematy z artykułem: apteka internetowa białystok choroba hashimoto objawy psychiczne endodonta warszawa