Fizjoterapia i ortopedia
Rehabilitacja i fizjoterpaia

Ebola wtedy i teraz ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Zachęciliśmy tę praktykę i wyznaczenie jednego członka rodziny – najlepiej kogoś, kto wyzdrowiał z choroby – aby przynosić każdemu pacjentowi żywność i leki, dopóki nie utworzymy klinicznej jednostki opieki w szpitalu misyjnym. Kiedy pacjenci zmarli, tradycyjne rytuały zostały skrócone, co zachęciliśmy do ćwiczeń. Doradziliśmy, że ciała powinny być pokryte środkiem dezynfekującym podchlorynem (wybielaczem), owinięte w całuny i zakopane bez zwykłego mycia i długotrwałego kontaktu z krewnymi i przyjaciółmi. W wielu wioskach spalono szałasy izolacyjne i ubrania pacjentów. Chociaż YMH zostało zamknięte, mieszkańcy wioski zaufali szpitalowi i personelowi misji, a przeszkolony personel był potrzebny w przypadku poważnych problemów zdrowotnych. Lekarz z Zairu został przydzielony do szpitala i stopniowo przywrócono wiarygodność, szczególnie gdy zaczęliśmy odwiedzać wioski w towarzystwie trzech pozostałych sióstr zakonnych.
W listopadzie nasze zespoły kliniczne i laboratoryjne przeniosły się do Yambuku, ponieważ transmisja zatrzymała się w Kinszasie. Dostarczyliśmy generator, chłodzoną wirówkę, plastikowy schowek wyposażony w podciśnienie (patrz pokaz slajdów, pełny tekst tego artykułu), mikroskop immunofluorescencyjny i testy immunofluorescencyjne (IFA), sprzęt plazmaferezy, ciekły azot czołgi, osobiste materiały ochronne i różne materiały eksploatacyjne – oraz radio z pojedynczym paskiem, które usprawnia komunikację z Kinszasą.
Ale naszym najważniejszym narzędziem były wizyty od domu do domu. Trudno było zapewnić personelowi medycznemu udział w zajęciach terenowych, więc krajowy program szczepień, program opieki nad śpiączkami i program nadzoru ospy przeciwko ospie małpy przypisał nam zespoły mobilne, a minister zdrowia zamówił klinicystów ze szpitala uniwersyteckiego i publicznych Dołącz do nas. Zapewniliśmy wszystkim członkom zespołu, że będą traktowani jednakowo, jeśli zachorują. Radziliśmy im przyjmować leki przeciwmalaryczne, rejestrować ich temperatury codziennie i zgłaszać podwyższoną temperaturę lub inne oznaki lub objawy EVD liderowi zespołu lub nam. Kiedy wolontariusz Korpusu Pokoju pracujący z próbkami krwi zachorował na gorączkę, ból głowy, złe samopoczucie i wysypkę, został ewakuowany do południowoafrykańskiego szpitala, w którym odkryto, że nie ma EVD (i wyzdrowiał).
Dziesięć czteroosobowych zespołów obserwacyjnych – prowadzonych przez lekarza lub pielęgniarkę i przeszkolonych w rozpoznawaniu cech EVD i innych powszechnych chorób, technik przeprowadzania wywiadów, izolacji pacjentów i ochrony osobistej – odwiedziło 550 wiosek co najmniej dwa razy w ciągu 2 miesięcy; 55 wioski, w których znaleziono Ebolę, odwiedzono po raz trzeci. Identyfikacja pacjenta była ułatwiona przez lokalną tradycję golenia głowy podczas żałoby po krewnego (patrz pokaz slajdów). Drużyny miały osobisty sprzęt ochronny składający się z chirurgicznych szorujących rękawic, gogli, papierowych fartuchów, masek, czapek i butów. Przynieśli standaryzowane formy kliniczne i epidemiologiczne, apteczki pierwszej pomocy, termometry, leki przeciwmalaryczne, antybiotyki i leki przeciwgorączkowe. Każda osoba z gorączką z podejrzeniem EVD otrzymywała leki, zalecała pozostanie w domu z ograniczonymi kontaktami i wkrótce ponownie odwiedzała. Zespoły były nadzorowane przez epidemiologa lub mikrobiologa, którzy oceniali możliwe aktywne lub odzyskane przypadki
[patrz też: długotrwały uszczerbek na zdrowiu, apteka internetowa białystok, zespoły genetyczne u dzieci ]

Tags: , ,

No Responses to “Ebola wtedy i teraz ad”

 1. Jigsaw Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: gabinet stomatologiczny zielona góra[...]

 2. Liwia Says:

  Takie bóle nie są przyjemne

 3. Psycho Thinker Says:

  [..] Cytowany fragment: hurtownia włosów naturalnych[...]

 4. Sugar Man Says:

  Badajcie sobie poziom potasu w organizmie

Powiązane tematy z artykułem: apteka internetowa białystok długotrwały uszczerbek na zdrowiu zespoły genetyczne u dzieci