Fizjoterapia i ortopedia
Rehabilitacja i fizjoterpaia

Australijska opieka zdrowotna – wyzwanie reformy w systemie rozproszonym czesc 4

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Smith ma atak serca podczas wakacji i jest zabierany przez ambulans do szpitala regionalnego, 1-godzinna podróż z pominięciem małego obiektu w mieście, w którym przebywa. Został oceniony w oddziale ratunkowym szpitala publicznego, a następnie przekazany drogą lotniczą do stolicy w celu dalszej oceny. Jego początkowe leczenie w szpitalu publicznym jest w pełni objęte programem Medicare, ale personel szpitalny doradza mu, aby wybrał prywatną opiekę (w ramach prywatnego ubezpieczenia), aby mógł zostać przeniesiony do prywatnego szpitala przy szpitalu publicznym, aby nie czekać dni na łóżko w publicznym szpitalu. Pan Smith przechodzi angiografię i otrzymuje dwa stenty. Ma nieskomplikowany pobyt i zostaje zwolniony po 5 dniach. Jego prywatne ubezpieczenie i Medicare pokrywają koszty jego leczenia. Dostał tygodniową dawkę leków i zalecił wizytę swojemu lekarzowi pierwszego kontaktu i umówić się na spotkanie z kardiologiem w swoim rodzinnym mieście, które znajduje się w innym stanie. Szpital zapewnia niewiele innych porad i nie organizuje transportu.
Gdy pan Smith przyjeżdża do domu (2-dniowa podróż samochodem), czuje, że jego stan się pogarsza, ale musi poczekać 3 dni, aby zobaczyć się z lekarzem pierwszego kontaktu, który w tym czasie otrzymał list od kardiologa leczącego. Wizyta jest dotowana przez rząd centralny; chociaż 80% lekarzy ogólnych jest świadczonych bez dopłaty, lekarz pana Smitha pobiera dodatkowe 30 A, które nie pokrywa jego prywatne ubezpieczenie. Odwołał się do kardiologa, ale nie może się umówić na 3 tygodnie. Zostawił własne ustalenia dotyczące rehabilitacji kardiologicznej.
Pan Smith został potraktowany zgodnie z wytycznymi opartymi na dowodach, chociaż musiał zostać przeniesiony z wiejskiego miasteczka, by otrzymać angiografię. Australia jest dużym krajem z regionalną zmiennością w zakresie dostarczania leków opartych na dowodach, a opieka nie jest wystarczająco zintegrowana, aby zapewnić płynne przejście od opieki szpitalnej i specjalistycznej w jednym państwie do opieki podstawowej i specjalistycznej w innym. Po wypisaniu, lekarz pierwszego kontaktu pana Smitha, zespół rehabilitacji kardiologicznej i kardiolog są zaangażowani w jego leczenie, ale żaden dostawca nie jest odpowiedzialny za jego ogólną opiekę.

Ciąża i poród
Zdrowa 23-letnia kobieta jest w ciąży po raz pierwszy.
Pani Lim widzi swojego lekarza rodzinnego (GP), aby potwierdził jej ciążę i omówił opcje opieki i porodu przedporodowego. Otrzyma regularną opiekę przedporodową i monitorowanie, czy zdecyduje się na prywatną lub prywatną opiekę.
Jeśli wybierze publiczną opiekę, weźmie udział w przychodni przedporodowej publicznego szpitala z oddziałem położniczym, obsadzonym przez położne i rejestratorów (specjalistycznych położników na szkoleniach) pod nadzorem wykwalifikowanego specjalisty. Podczas każdej wizyty może nie widzieć tej samej osoby. W narodzinach uczestniczy położna położna, chyba że wymagana jest dodatkowa opieka medyczna. Pani Lim nie będzie musiała płacić za żadne usługi z własnej kieszeni, a jej lekarz ogólny może uczestniczyć we wspólnej opiece ze specjalistami w przychodni przedporodowej.
Jeśli zdecyduje się na prywatną opiekę, będzie ona świadczona przez specjalistę położnika, a wszelkie badania ultrasonograficzne i patologiczne będą wykonywane przez prywatnych dostawców
[przypisy: san med, endodonta warszawa, lekarz sportowy częstochowa ]

Tags: , ,

No Responses to “Australijska opieka zdrowotna – wyzwanie reformy w systemie rozproszonym czesc 4”

 1. Sandbox Says:

  Owoce składają się w dużej mierze z wody

 2. Papa Smurf Says:

  [..] Cytowany fragment: odżywki hi tec[...]

 3. Chicago Blackout Says:

  Ja tam swoje wiem

 4. Bitmap Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu Dobry dentysta Kraków[...]

 5. Cool Whip Says:

  Od jakiegoś czasu zauważyłam że się lepiej czuję

Powiązane tematy z artykułem: endodonta warszawa lekarz sportowy częstochowa san med