Warianty TREM2 w chorobie Alzheimera AD 8

September 8th, 2018

Być może zmiany te stanowią reakcję na rosnące poziomy beta amyloidu u myszy TgCRND8 i APP23, które, podobnie jak wszystkie modele myszy, rozwijają znaczące patologiczne odkrycia związane z beta amyloidem, ale bez neurodegeneracji. Dyskusja
TREM2 koduje jedno białko błonowe typu I, które tworzy kompleks sygnalizacyjny receptora z białkiem wiążącym białko kinazy tyrozynowej TYRO (TYROBP), a tym samym wyzwala aktywację odpowiedzi immunologicznej w makrofagach i komórkach dendrytycznych.10 Jak wykazaliśmy, TREM2 jest wyrażany w całym ośrodkowym układzie nerwowym i w szczególnie wysokich stężeniach w istocie białej. Homozygotyczne mutacje powodujące utratę funkcji w TREM2 powodują chorobę Nasu-Hakola (Online Mendelian Inheritance in Man number, 605086). Tutaj pokazujemy, że heterozygotyczne rzadkie warianty, w tym te, które powodują chorobę Nasu-Hakola w stanie homozygotycznym, predysponują do choroby Alzheimera. Dlatego sugerujemy, że obniżona funkcja TREM2 jest kluczem do patogennego działania tych wariantów ryzyka związanych z chorobą Alzheimera.
Trem2 jest zlokalizowany w mikrogleju wokół płytek i neuronów w mózgach myszy TgCRND8. W mikrogleju TREM2 kontroluje dwa strumienie sygnalizacji regulujące fenotyp reaktywny. Jeden z tych strumieni reguluje fagocytozę. Zwiększona ekspresja TREM2 na mikrogleju jest sprzężona z ulepszonymi ścieżkami fagocytarnymi (które mogą być istotne dla usuwania resztek komórkowych i usuwania białek amyloidowych w chorobie Alzheimera) i promowaniem alternatywnego stanu aktywacji mikrogleju, który uważany jest za ochronny. 26-28 Drugi strumień sygnalizacyjny tłumi reaktywność zapalną i wiąże się z represją wytwarzania i wydzielania cytokin28. Kontrola TREM2 konstytutywnej sygnalizacji cytokin może sprzyjać przeżyciu poprzez pobudzanie sekrecji czynnika martwicy nowotworu na poziomach, które wzmacniają przeżycie i naprawiają szlaki przez czynnik martwicy nowotworu. receptor 2 (TNFR2).
Zgodnie z wynikami opisanymi w poprzednim badaniu, 25 wykazaliśmy, że ekspresja TREM2 wzrasta równolegle ze wzrostem poziomu korowego beta amyloidu. Jednakże rozregulowanie ekspresji indukowane przez beta amyloid jest względnie specyficzne dla TREM2. Inne składniki tej samej kaskady, takie jak TYROBP, nie są rozregulowane. Dane te są zgodne z rolą TREM2 jako bramy do kontrolowania odpowiedzi mikrogleju. Skompromowana funkcja TREM2 może mieć konsekwencje dla usuwania resztek komórkowych i prawdopodobnie usuwania beta amyloidu w chorobie Alzheimera. Jednocześnie, złagodzenie blokady TREM2 na poziomach cytokin, potencjalnie spowodowane opisanymi tutaj wariantami TREM2, może napędzać kaskady zapalne, prowadząc do układowej reakcji zapalnej i przypadkowej śmierci neuronów.
[hasła pokrewne: zespoły genetyczne u dzieci, pollakisuria, ile trzeba czekać na sanatorium z nfz ]

Powiązane tematy z artykułem: ile trzeba czekać na sanatorium z nfz pollakisuria zespoły genetyczne u dzieci