Fizjoterapia i ortopedia
Rehabilitacja i fizjoterpaia

Warianty TREM2 w chorobie Alzheimera AD 5

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Znaleźliśmy znacznie więcej wariantów w eksonie 2 TREM2 u pacjentów z chorobą Alzheimera niż u osób bez tej choroby (P = 0,02). Ponadto zaobserwowaliśmy sześć wariantów (H157Y, R98W, D87N, T66M, Y38C i Q33X), które były obecne w przypadkach, a nie w kontrolach w serii wykrywania i dwóch wariantach, które były obecne tylko w kontrolach (N68K i L211P) (tabela 2). Spośród tych wariantów D87N był istotnie związany z chorobą (P = 0,02). Wcześniej obserwowaliśmy warianty T66M, Y38C i Q33X w stanie homozygotycznym u pacjentów z przednio-skroniowym zespołem podobnym do demencji. Zidentyfikowano także homozygotyczne warianty Q33X u pacjentów z chorobą Nasu-Hakola. Mutacja Q33X prawie na pewno powoduje utratę funkcji białka TREM2. Dlatego proponujemy, że warianty T66M i Y38C powodują co najmniej pewną utratę funkcji. Łącznie te trzy warianty są częstsze u osób z chorobą Alzheimera niż u osób nie dotkniętych chorobą (P = 0,01). Spośród wariantów TREM2 związanych z chorobą Alzheimera wariant R47H wykazywał najsilniejsze asocjacje (P <0,001). W metaanalizie trzech przypisanych zestawów danych z badań asocjacyjnych dotyczących choroby Alzheimera (EADI, ANM i GERAD) (Tabela S2 i Figura S1 w dodatkowym dodatku) zaobserwowaliśmy znaczący związek z chorobą (P = 0,002).
Biorąc pod uwagę ograniczenie w przypisywaniu rzadkich wariantów, bezpośrednio genotypowaliśmy wariant R47H w 1994 r. U pacjentów z chorobą Alzheimera i 4062 kontrole (tabela S1 w dodatkowym dodatku), seria obejmująca 1887 pacjentów z chorobą Alzheimera i 4061 kontroli, które wcześniej nie były sekwencjonowane lub przypisane. Analiza całej serii metodą regresji logistycznej za pomocą modelu addytywnego wykazała silne, wysoce znaczące powiązanie z chorobą Alzheimera (iloraz szans, 5,05, przedział ufności 95% [CI], 2,77 do 9,16, P = 9,0 × 10-9). Analizy u uczestników, które wcześniej nie były genotypowane lub imputowane, wykazały silne i wysoce znaczące powiązanie (iloraz szans, 4,59; 95% CI, 2,49 do 8,46; P = 1,4 × 10-7).
Rysunek 1. Rysunek 1. Patologiczne znaki probiercze w nośnikach wariantów TREM2. Pokazano patologiczne odkrycia w próbkach zawierających wariant D87N (panele A do D) i wariant R47H (panele E do L) uzyskane od pacjentów z chorobą Alzheimera. Nośnik wariantu D87N miał dojrzałe blaszki (Panel A, strzałka), wraz z bardziej rozproszonymi blaszkami i umiarkowanym stopniem mózgowej angiopatii amyloidowej (Panel B). Znaleziono beta-amyloid zdeponowany w naczyniach krwionośnych. Analiza immunohistochemiczna Tau ujawniła płytki neurytyczne (Panel C) w hipokampie i liczne sploty neurofibrylarne w rejonach kory mózgowej (Panel D)
[hasła pokrewne: lek przed kolonoskopią, choroba hashimoto objawy psychiczne, gazety o zdrowiu ]

Tags: , ,

No Responses to “Warianty TREM2 w chorobie Alzheimera AD 5”

 1. Michalina Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: ursynów[...]

 2. Emil Says:

  Wapnia najwiecej ma kapusta

 3. Snow Hound Says:

  Article marked with the noticed of: termogeniki[...]

 4. Vanessa Says:

  Zrobiłem to badanie.

 5. Bartosz Says:

  [..] Cytowany fragment: szkoła wizażu[...]

 6. Milan Says:

  W efekcie okazało się, że to rzadki, złośliwy nowotwór

Powiązane tematy z artykułem: choroba hashimoto objawy psychiczne gazety o zdrowiu lek przed kolonoskopią