Fizjoterapia i ortopedia
Rehabilitacja i fizjoterpaia

Ustawa o przystępnej cenie, 1 rok później

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Ten ostatni rok w Kentucky był niezwykły. Nasza pierwszorzędna drużyna koszykówki dla mężczyzn w wieku średnim prawie wygrała krajowe mistrzostwa, nasz prokurator generalny odmówił obrony dziesięcioletniego zakazu małżeństw osób tej samej płci, a obywatele naszej wspólnoty – wśród najbiedniejszych i najbardziej niedoświadczonych w kraju – wreszcie uzyskali szeroki dostęp do ubezpieczenie zdrowotne. Podczas gdy pierwsze dwa wydarzenia zaogniły segmenty naszej populacji, trzecia zasadniczo zmieniła naszą praktykę medyczną, pozwalając nam zapewnić opartą na danych i dokładną opiekę bez uprzedniego rozważenia zdolności naszych pacjentów do zapłaty. W zeszłym roku spotkałem się z pacjentem z rakiem jelita grubego z dużym przerzutem, którego diagnoza została opóźniona z powodu braku ubezpieczenia zdrowotnego1. Wyraźnie zachorował w niewłaściwym momencie w historii naszej wspólnoty. Zanim gubernator Kentucky, Steve Beshear, podjął decyzję o wdrożeniu ustawy Affordable Care Act (ACA) i zaakceptowaniu finansowania federalnego na rozszerzenie Medicaid, 60% moich pacjentów z kliniki i 650 000 Kentuckich, którym brakowało ubezpieczenia zdrowotnego, otrzymało rozłączną i katastrofalną opiekę. Można je było zobaczyć w subsydiowanych obiektach i pobierać opłatę za wizyty w ruchomej skali, ale proszono ich o zapłatę z góry za większość testów diagnostycznych i konsultacji. Wielu z nich uniknęło rutynowej i profilaktycznej opieki – i martwiło się, że nagły wypadek medyczny doprowadzi ich do bankructwa.
Ale w ciągu ostatniego roku wielu z moich najniżej zarabiających pacjentów po raz pierwszy jako dorośli było w stanie zwrócić się o pomoc lekarską. Niedawno oceniłem 54-letniego mężczyznę z hiperlipidemią i skurczowym ciśnieniem krwi 190 mm Hg, którego ostatnia wizyta u lekarza odbyła się u pediatry. Zanim zapisał się do Medicaid, nie byłby w stanie zapłacić za jego wizytę i pracę laboratoryjną, a ja bym nie pomyślał o zaoferowaniu mu kolonoskopii, ponieważ na pewno zostałby za nią zapłacony. Niedawno ubezpieczony był jednak w stanie pozwolić sobie na testy i leki, których większość Amerykanów spodziewałby się otrzymać, i powiedział mi, że był dumny z tego, że był świadkiem zmiany w systemie opieki zdrowotnej w Kentucky i że ostatnie reformy wydawały się sprawiedliwe .
Rozszerzony zakres opieki zdrowotnej poprawił także poziom edukacji rezydenckiej w Kentucky – korzyści, której nieliczni z nas oczekiwali. Przed ACA wielu z naszych biedniejszych pacjentów odmówiło podjęcia środków zapobiegawczych, miało ograniczony dostęp do leków pierwszego rzutu i uniknęło hospitalizacji z obawy przed finansową ruiną. Mieszkańcy, których uczyłem, byli usilni w staraniach o opiekę nad nieubezpieczonymi i zostali zmuszeni, wbrew ich lepszej ocenie, do zaoferowania i przyzwyczajenia się do oferowania niskiej i niepełnej opieki. Niedawno absolwentka przypomniała mi o dwóch pacjentach, których widzieliśmy w trakcie roku szkolnego, którzy powinni zostać przyjęci do naszej służby kardiologicznej w celu monitorowania niestabilnych zaburzeń rytmu, ale którzy, obawiając się napaści na kredyt medyczny, zdecydowali się na bardziej ryzykowne, ale tańsze leczenie ambulatoryjne .
Rok po wdrożeniu prawa mieszkańcy mojego szpitala mogą w końcu zapewnić opiekę opartą na wytycznych i dowodach. Ponieważ 92% naszych pacjentów w klinice jest ubezpieczonych, nie dostajemy już patyczków, gdy zalecamy testy laboratoryjne, badamy raka jelita grubego za pomocą kolonoskopii, a nie przy użyciu mniej wrażliwych kartek z kałem, i spędzamy więcej czasu na badaniu pacjentów i mniejszym czasie pomagając im połączyć ograniczone zasoby pomocy publicznej
[więcej w: gazety o zdrowiu, piramidy nerkowe, dobra suszarka do włosów ]

Tags: , ,

No Responses to “Ustawa o przystępnej cenie, 1 rok później”

 1. Flint Says:

  A ja dostałam zapalenia oskrzeli z powodu przebywania z osobami palącymi.

 2. Radosław Says:

  Article marked with the noticed of: metadrol[...]

 3. Józef Says:

  Chory powinien leżeć na boku.

 4. Kinga Says:

  Article marked with the noticed of: psycholog w Rzeszowie[...]

 5. Alan Says:

  Czasami to po prostu jakiś drobny uraz

 6. Dr. Cocktail Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: psycholog w lublinie[...]

 7. Squatch Says:

  Ja mam TSH, FT4 i TPO w normie

Powiązane tematy z artykułem: dobra suszarka do włosów gazety o zdrowiu piramidy nerkowe