Ustawa o przystępnej cenie, 1 rok później ad

Tegoroczna klasa internatowa z trudem wyobrazi sobie trudności, z jakimi spotkali się starsi mieszkańcy, kiedy po raz pierwszy obsadzili naszą klinikę bezpieczeństwa; ta szczególna ignorancja jest tą, którą powinniśmy celebrować. Trzecią korzyścią rozszerzonego dostępu do ubezpieczenia zdrowotnego był wzrost konkurencji dla pacjentów. Przed ACA ludzie pozbawieni ubezpieczenia byli objęci opieką w ograniczonej liczbie placówek i ośrodków zdrowia, a niewielu lekarzy przyjęłoby ich do swoich praktyk. Wraz ze wzrostem liczby osób zapisujących się na Medicaid i plany handlowe, ci sami pacjenci są ścigani przez grupy medyczne i szpitale i mogą selektywnie wybierać miejsca opieki. Chociaż wybór pacjenta może, ale nie musi, poprawić jakość opieki, skłoniło mnie to do bycia bardziej uważnym w mojej pracy i teraz często przypominam moim mieszkańcom, że sfrustrowany lub niezadowolony pacjent może nigdy nie wrócić do naszej kliniki.
Chociaż wdrożenie ACA w Kentucky okazało się sukcesem – 413 000 osób zyskało zasięg2 – prawo nadal stoi przed poważnymi wyzwaniami. Niektórzy z Kentuckich kwestionują adekwatność nowo zakupionych planów i obawiają się, że pomimo tego, że są ubezpieczeni , ludzie, którzy kupili plany o niższych składkach io wysokim odliczeniu, mogą skończyć się znacznym długiem medycznym. Z pewnością decydenci i ubezpieczyciele muszą zapewnić, że nabyte świadczenia są adekwatne i sprawiedliwe. Ponadto, rządy 23 stanów muszą jeszcze rozszerzyć uprawnienia Medicaid, a wiele z tych państw, szczególnie na południu, ma wyższe niż przeciętne wskaźniki ubóstwa i chorób przewlekłych.
Lekarze mogą zrobić wiele, aby pomóc w poprawie wielu medycznie zaniedbanych. Po pierwsze, możemy rzucić wyzwanie naszym wybranym urzędnikom, aby lepiej sprostali potrzebom ich wyborców. Nie do pomyślenia jest to, że dwaj senatorowie Kentucky, którzy dobrze zdają sobie sprawę z dobroczynnych skutków ACA w naszej wspólnocie, nadal sprzeciwiają się prawu, a geografia może określić adekwatność opieki Amerykanów. Ponadto możemy określić dla naszych pacjentów często subtelne powiązania między bieżącymi sprawami a własnym zdrowiem. Byłem kiedyś niezręcznie dyskutując o polityce z moimi pacjentami, ale teraz rutynowo pytam ich, czy są zarejestrowani, by głosować i przypominają im, że niektórzy kandydaci nie popierają ustawodawstwa, z którego czerpali tak namacalną korzyść. Wreszcie, w miarę zbliżania się naszego kraju do powszechnego zasięgu, coraz ważniejsze będzie gospodarowanie ograniczonymi budżetami opieki zdrowotnej, a my możemy uważniej rozważyć opłacalność i skuteczność naszych interwencji. Lekarze zawsze zwracali się do indywidualnych potrzeb pacjentów, ale nowy nacisk na zdrowie publiczne i populacyjne może przyczynić się do większego skupienia się na dobrobycie naszego kraju.
Amerykanom zaproponowano plan niemal powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego, a moje doświadczenie w południowym stanie, w którym zasoby są ubogie, sugeruje, że istnieją powody do optymizmu. Mam nadzieję, że coraz większa liczba prawodawców państwowych pomoże ich bezbronnym obywatelom uzyskać potrzebne im usługi, a następna generacja lekarzy będzie zszokowana tym, że nasze obecne wysiłki na rzecz włączenia do służby zdrowia zostały poważnie zakwestionowane.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Author Affiliations
Z Wydziału Medycyny, University of Louisville School of Medicine, Louisville, KY.

Materiał uzupełniający
Referencje (3)
Stillman M, Tailor M. Martwy mężczyzna idzie. N Engl J Med 2013; 369: 1880-1881
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
2. Zdrowsze Kentucky: ubezpieczenie zdrowotne dla każdego Kentuckian. Frankfort: Commonwealth of Kentucky, 2014 (http://governor.ky.gov/healthierky/Pages/default.aspx).

3. Stephens J, Artiga S, Paradise J. Ochrona zdrowia i opieka na południu w 2014 r. I później. Menlo Park, Kalifornia: Henry J. Kaiser Family Foundation, 2014 (http://kff.org/disparities-policy/issue-brief/health-coverage-and-care-in-the-south-in-2014-and- poza).

Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (3)
Zamknij Cytowanie artykułów
Komentarze (20)