Rak u rodziców dzieci z rakiem ad

December 4th, 2018

W przypadku rodzin, w których dziecko chore na raka lub rodzica zmarło przed kwietnia 1968 r., Informacje na temat rodziców musiały być uzyskane ręcznie z lokalnych rejestrów ludności w gminach, w których żyły rodziny w momencie rozpoznania raka . Rodzice w tej drugiej grupie byli następnie prześladowani przez komputer w Centralnym Rejestrze Ludności lub śledzeni ręcznie w pliku Świadectwa Śmierci w National Board of Health, w celu weryfikacji danych osobowych i dat śmierci lub emigracji. Więcej szczegółów dotyczących procedur śledzenia zostało opisanych w innym miejscu.19 Łącznie 37 adoptowanych dzieci z rakiem (0,6 procent) zostało wykluczonych z badania, pozostawiając w sumie 5863 dzieci z rakiem w badanej grupie (Tabela 1). Identyfikacja raka u rodziców
Połączyliśmy dane dotyczące rodziców z danymi w duńskim rejestrze nowotworów złośliwych, używając osobistych numerów identyfikacyjnych rodziców lub, jeśli zmarły przed kwietnia 1968 r., Daty urodzenia, daty śmierci i nazwiska. Okres obserwacji występowania nowotworu u rodziców dziecka z rakiem przedłużono od daty urodzenia dziecka (lub od stycznia 1943 r., Kiedy rejestr się rozpoczął, w przypadku dzieci urodzonych przed tą datą) do daty śmierci lub emigracji rodzica, lub do 31 grudnia 1989 r., w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Nowotwory u rodziców, w tym łagodne nowotwory mózgu i brodawczaki dróg moczowych, zostały sklasyfikowane zgodnie ze zmodyfikowaną duńską wersją Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób, 7. Przegląd (ICD-7) .20 Krajowe wskaźniki zapadalności na te kategorie nowotworów obliczone według płci, wieku (w pięcioletnich grupach) i pięcioletnie okresy historyczne zostały zastosowane do osoby-lat obserwacji w kohorcie rodziców w celu uzyskania liczby nowotworów oczekiwanych u rodziców, gdyby mieli takie same wskaźniki częstości występowania jako populacja ogólna.
Analiza statystyczna
Metody statystyczne zostały wybrane na podstawie założenia, że zaobserwowana liczba przypadków raka w jakiejś określonej kategorii następuje po rozkładzie Poissona. Testy istotności i przedziałów ufności dla standaryzowanego współczynnika zachorowalności – stosunek obserwowanej do spodziewanej liczby nowotworów – obliczono przy użyciu dokładnych granic ufności Miettinena, jeśli obserwowana liczba przypadków była mała; w przeciwnym razie zastosowano dokładną aproksymację asymptotyczną.21 Przeprowadzono oddzielne analizy dla wielu kategorii diagnostycznych raka u dzieci. Pod uwagę wzięto także wiek dziecka i rodzica w chwili rozpoznania raka.
Wyniki
Tabela 2. Tabela 2. Standaryzowane współczynniki zachorowalności na raka u rodziców 5863 dzieci z nowotworem. Tabela pokazuje charakterystykę dzieci chorych na raka. Spośród rodziców 5863 dzieci udało się odnaleźć 5747 matek (98,4 procent) i 5633 ojców (96,5 procent) (23 pary rodziców miało 2 dzieci z rakiem, a para 3). Średnio każdy rodzic był zagrożony rakiem przez 28 lat (zakres od 3 miesięcy do 47 lat), począwszy od daty urodzenia indeksu dziecka; 2364 rodziców (21 procent) zmarło, a 112 (1 procent) wyemigrowało w trakcie obserwacji
[podobne: szpital sucha beskidzka rejestracja, szpital orłowskiego czerniakowska, anestezjolog po angielsku ]

Leave a Reply