Rak u rodziców dzieci z rakiem ad 5

December 4th, 2018

Duński rejestr nowotworów rejestruje dane z całej populacji tego kraju, tak że zidentyfikowano praktycznie wszystkie przypadki zachorowań na raka u dzieci po 1943 r., Podobnie jak ponad 97% rodziców zaangażowanych dzieci; minimalizuje to możliwość stronniczości ze względu na wybór przedmiotów badań. Podobnie bardzo niewiele osób urodzonych w Danii emigruje do innych krajów. Prawdopodobieństwo błędu jest również niewielkie; grupy badawcze zostały ustalone i ustalono rodzicielstwo, zanim pliki zostały przeszukiwane pod kątem raka u rodziców, a badania opierały się na rejestrach populacji, które są przechowywane do celów administracyjnych. Widzieliśmy kilka godnych uwagi relacji między rakiem u dzieci a konkretnymi rodzajami raka u rodziców, w tym wzrost zachorowań na raka piersi u matek w wieku poniżej 45 lat, których dzieciom postawiono diagnozę raka przed ukończeniem 3. roku życia. nadmiar 10 raków piersi (około 20 procent) wśród 45 obserwowanych u matek w wieku poniżej 45 lat, co sugeruje, że rak u małych dzieci (rozpoznany przed 3 rokiem życia) jest użytecznym czynnikiem prognostycznym raka piersi u stosunkowo młodych matek . Siła stowarzyszenia może być nieco zaniżona, ponieważ na krajowe stawki za raka piersi, które stosowaliśmy, wpływa około 30% wyższe ryzyko raka piersi u nieródek, niż wśród kobiet parodowanych.24 Ponieważ każda grupa matek byłaby zatem prawdopodobna aby mieć mniejsze ryzyko raka piersi niż grupa wszystkich kobiet w kraju, standaryzowany wskaźnik zapadalności jest niedoszacowany. Z drugiej strony, duże, ilościowe znaczenie wrażliwości rodzinnej wydaje się ograniczone, ponieważ 10 przypadków raka sutka przewidzianych przez występowanie raka u małych dzieci stanowi jedynie około 0,1% z 11 911 przypadków raka piersi, które zdiagnozowano w okresie studiów w duńskich kobietach w wieku poniżej 45 lat.
Związek z rakiem piersi był szczególnie silny w przypadku matek dzieci z mięsakiem rozpoznanym przed 3 rokiem życia. To stwierdzenie jest zgodne z rodzinnym zespołem mięsaka tkanek miękkich, rakiem piersi i innymi nowotworami u młodych dorosłych i dzieci początkowo opisanych przez Li i Fraumeni w 1969 r.11 i potwierdzone przez badania podłużne rodzin wysokiego ryzyka 25, 26 i brytyjskie badania populacyjne, które wykazały, że ryzyko wystąpienia raka piersi u matek dzieci z mięsakiem tkanek miękkich jest trzy razy populacja na dużą skalę.6,7 Wrażliwość na raka piersi występuje również w rodzinach dzieci z mięsakiem i mięsakiem mięsakowatym, 26, co wskazały zarówno nasze badania, jak i inne badania populacyjne z Anglii.3
Znacznie mniejsze ryzyko zachorowania na raka płuc, które wykryliśmy u ojców dzieci chorych na raka, nie zostało wcześniej opisane i nie towarzyszyło mu mniejsze ryzyko wśród matek. Chociaż ojcowie mogą zmienić swoje nawyki palenia po nowotworzeniu u swoich dzieci, wydaje się to niewystarczające wyjaśnienie efektu, ponieważ nawet byli palacze mają skłonność do raka płuc. Ponieważ czynniki genetyczne również wydają się nieprawdopodobne, aby odegrać rolę, odkrycie może być kwestią przypadku
[patrz też: zalecenia po usunięciu zęba, san med, szpital sucha beskidzka rejestracja ]