Fizjoterapia i ortopedia
Rehabilitacja i fizjoterpaia

Przyszłość japońskiego systemu opieki zdrowotnej – utrzymanie dobrego stanu zdrowia dzięki kapitałowi przy niskich kosztach

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Cztery lata temu Japonia świętowała 50 lat osiągania dobrego stanu zdrowia przy niskich kosztach i zwiększaniu kapitału dla swojej ludności1. W 1961 r., Na początku okresu szybkiego rozwoju gospodarczego, podczas gdy kraj był nadal stosunkowo biedny (z produktu [PKB] o połowę mniejszy niż w Wielkiej Brytanii), Japonia osiągnęła pełne ubezpieczenie zdrowotne swojej ludności. W ciągu następnego półwiecza nadal rozwijał swój system opieki zdrowotnej i poprawiał sprawiedliwość, nawet stosując tę zasadę powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego w globalnej dyplomacji na temat zdrowia1. Teraz jednak w Japonii czeka poważna presja fiskalna z powodu spowolnionej gospodarki i szybkiego rozwoju. starzenie się i niski przyrost naturalny ludności – ale stara się utrzymać swój system opieki zdrowotnej w obliczu tych wyzwań. Japonia podążała nieliniową ścieżką do uniwersalnego zasięgu. Wcześniejsi japońscy decydenci byli czasami zmotywowani do rozwijania systemu opieki zdrowotnej z powodów ekonomii politycznej, niezwiązanych ze zdrowiem. Na przykład pierwsza krajowa polityka zdrowotna Japonii została wprowadzona w 1923 r., Po części dzięki wizjom imperialnym i pragnieniu silnej i zdrowej siły roboczej do wojny. Podczas II wojny światowej Japonia osiągnęła prawie 70% ubezpieczenie zdrowotne. Następnie, w okresie powojennym, rywalizacja polityczna między głównymi partiami promowała starania rządu o rozszerzenie zasięgu, ponieważ konserwatywna Partia Liberalno-Demokratyczna dążyła do zapewnienia korzyści swoim wiejskim wyborcom i osłabienia agendy partii socjalistycznych i komunistycznych poprzez redystrybucję polityki społecznej. zasoby dla pracowników przemysłowych. Japonia nie była wyjątkowa pod tym względem: w krajach takich jak Wielka Brytania i Niemcy proces osiągania powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego również rozciągał się na długie okresy i był wspierany przez różne motywacje polityczne. Chociaż takie mieszane pochodzenie nie zmniejsza wartości japońskiego zdrowia osiągnięć politycznych, podkreślają znaczenie widzenia procesu z perspektywy historycznej i politycznej.
Wybrane cechy systemu opieki zdrowotnej i wyniki zdrowotne w Japonii. Osiągnięcia Japana w stanie zdrowia są dobrze znane (patrz tabela i opisy przypadków, aby porównać ten kraj z innymi, zobacz interaktywną grafikę). Od 1986 r. Japonia zajmuje pierwsze miejsce na świecie pod względem długości życia kobiet w chwili urodzenia, która osiągnęła 87 lat w 2014 r. Średnia długość życia w przypadku Japończyków przekroczyła w 2013 r. 80 lat. Wskaźnik śmiertelności niemowląt w Japonii wynosił 2,1 na 1000 żywych urodzeń w 2013 r., jest najniższy na świecie. Ale stały spadek liczby urodzeń oznacza, że populacja tego kraju kurczy się, nawet gdy starzeje się szybciej niż w innych społeczeństwach. Odsetek osób w wieku powyżej 65 lat wzrósł z około 12% w 1990 r. Do 25% w 2013 r., A odsetek osób starszych przekroczył odsetek osób młodych (od 0 do 14 lat) od 1997 r. Ta przemiana demograficzna stworzyła ogromne wyzwania fiskalne i zdrowotne.
Oprócz poprawy wyników zdrowotnych, japoński system ubezpieczeń społecznych dokonał stopniowej poprawy kapitału poprzez subsydiowanie skrośne i transfery podatkowe, co przyczyniło się do redystrybucji dochodu obok puli ryzyka. Tak jak zrobiło to wiele krajów, Japonia rozszerzyła swoją grupę ludności o populację na zdrowie poprzez politykę skierowaną do różnych grup o różnym stopniu pokrycia (zarówno pod względem korzyści, jak i finansowania), tworząc w ten sposób nierówności i problemy z uczciwością.
[podobne: apteka internetowa białystok, dobra suszarka do włosów, przychodnia medicus ]

Tags: , ,

No Responses to “Przyszłość japońskiego systemu opieki zdrowotnej – utrzymanie dobrego stanu zdrowia dzięki kapitałowi przy niskich kosztach”

 1. The Happy Jock Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu ortodonta bielsko-biała[...]

 2. Nikola Says:

  Czy zdjęcia płodu na USG 4D są faktycznie tak dokładne

 3. Cezary Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: metoda piórkowa brwi[...]

 4. Diana Says:

  Prosze nie wprowadzac ludzi w blad

Powiązane tematy z artykułem: apteka internetowa białystok dobra suszarka do włosów przychodnia medicus