Przyszłość japońskiego systemu opieki zdrowotnej – utrzymanie dobrego stanu zdrowia dzięki kapitałowi przy niskich kosztach
Cztery lata temu Japonia świętowała 50 lat osiągania dobrego stanu zdrowia przy niskich kosztach i zwiększaniu kapitału dla swojej ludności1. W 1961 r., Na początku okresu szybkiego rozwoju gospodarczego, podczas gdy kraj był nadal stosunkowo biedny (z produktu [PKB] o połowę mniejszy niż w Wielkiej Brytanii), Japonia osiągnęła pełne ubezpieczenie zdrowotne swojej ludności. W ciągu następnego półwiecza nadal rozwijał swój system opieki zdrowotnej i poprawiał sprawiedliwość, nawet stosując tę zasadę powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego w globalnej dyplomacji na temat zdrowia1. Teraz jednak w Japonii czeka poważna presja fiskalna z powodu spowolnionej gospodarki i szybkiego rozwoju. starzenie się i niski przyrost naturalny ludności – ale stara się utrzymać swój system opieki zdrowotnej w obliczu tych wyzwań. Japonia podążała nieliniową ścieżką do uniwersalnego zasięgu. Wcześniejsi japońscy decydenci byli czasami zmotywowani do rozwijania systemu opieki zdrowotnej z powodów ekonomii politycznej, niezwiązanych ze zdrowiem. Na przykład pierwsza krajowa polityka zdrowotna Japonii została wprowadzona w 1923 r., Po części dzięki wizjom imperialnym i pragnieniu silnej i zdrowej siły roboczej do wojny. Podczas II wojny światowej Japonia osiągnęła prawie 70% ubezpieczenie zdrowotne. Następnie, w okresie powojennym, rywalizacja polityczna między głównymi partiami promowała starania rządu o rozszerzenie zasięgu, ponieważ konserwatywna Partia Liberalno-Demokratyczna dążyła do zapewnienia korzyści swoim wiejskim wyborcom i osłabienia agendy partii socjalistycznych i komunistycznych poprzez redystrybucję polityki społecznej. zasoby dla pracowników przemysłowych. Japonia nie była wyjątkowa pod tym względem: w krajach takich jak Wielka Brytania i Niemcy proces osiągania powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego również rozciągał się na długie okresy i był wspierany przez różne motywacje polityczne. Chociaż takie mieszane pochodzenie nie zmniejsza wartości japońskiego zdrowia osiągnięć politycznych, podkreślają znaczenie widzenia procesu z perspektywy historycznej i politycznej.
Wybrane cechy systemu opieki zdrowotnej i wyniki zdrowotne w Japonii. Osiągnięcia Japana w stanie zdrowia są dobrze znane (patrz tabela i opisy przypadków, aby porównać ten kraj z innymi, zobacz interaktywną grafikę). Od 1986 r. Japonia zajmuje pierwsze miejsce na świecie pod względem długości życia kobiet w chwili urodzenia, która osiągnęła 87 lat w 2014 r. Średnia długość życia w przypadku Japończyków przekroczyła w 2013 r. 80 lat. Wskaźnik śmiertelności niemowląt w Japonii wynosił 2,1 na 1000 żywych urodzeń w 2013 r., jest najniższy na świecie. Ale stały spadek liczby urodzeń oznacza, że populacja tego kraju kurczy się, nawet gdy starzeje się szybciej niż w innych społeczeństwach. Odsetek osób w wieku powyżej 65 lat wzrósł z około 12% w 1990 r. Do 25% w 2013 r., A odsetek osób starszych przekroczył odsetek osób młodych (od 0 do 14 lat) od 1997 r. Ta przemiana demograficzna stworzyła ogromne wyzwania fiskalne i zdrowotne.
Oprócz poprawy wyników zdrowotnych, japoński system ubezpieczeń społecznych dokonał stopniowej poprawy kapitału poprzez subsydiowanie skrośne i transfery podatkowe, co przyczyniło się do redystrybucji dochodu obok puli ryzyka. Tak jak zrobiło to wiele krajów, Japonia rozszerzyła swoją grupę ludności o populację na zdrowie poprzez politykę skierowaną do różnych grup o różnym stopniu pokrycia (zarówno pod względem korzyści, jak i finansowania), tworząc w ten sposób nierówności i problemy z uczciwością.
[podobne: apteka internetowa białystok, dobra suszarka do włosów, przychodnia medicus ]
January 17th, 2019 at 12:26 pm
[..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu ortodonta bielsko-biała[...]
January 19th, 2019 at 8:14 pm
Czy zdjęcia płodu na USG 4D są faktycznie tak dokładne
January 21st, 2019 at 12:59 pm
[..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: metoda piórkowa brwi[...]
January 23rd, 2019 at 12:54 pm
Prosze nie wprowadzac ludzi w blad