Przyszłość japońskiego systemu opieki zdrowotnej – utrzymanie dobrego stanu zdrowia dzięki kapitałowi przy niskich kosztach czesc 4

Kardiolog jest wezwany do wykonania cewnikowania serca, które ujawnia zawał dużego bocznego odgałęzienia lewej tętnicy zstępującej przedniej. Stent zostaje natychmiast wstawiony i zostaje ustanowiona reperfuzja. Pacjent przebywa następnie w szpitalu przez 2 tygodnie. Łączna opłata za hospitalizację dochodzi do 1,5 miliona (12 000 USD, w tym dwa stenty do 6 700 i opłata za obiekt w wysokości 2 500 USD). Zasiłek z japońskiego systemu opieki medycznej o wysokich kosztach leczenia pozwala Tanaki-san zapłacić jedynie 1300 USD, aby pokryć opłatę za pokój jednoosobowy na kilka nocy, ubezpieczenia i dodatkowe opłaty za posiłek.
W dniu poprzedzającym zwolnienie Tanaka-san otrzymuje instrukcje dotyczące leczenia i poradnictwa dotyczącego stylu życia. Polecono mu wizytę w ambulatorium 2 tygodnie później. Ponieważ szpital jest daleko od domu, pacjent prosi o wprowadzenie do pobliskiego lekarza rodzinnego. Osiem miesięcy później jednak nadal nie wykonano angiografii kontrolnej, aby sprawdzić, czy doszło do restenozy.
Hideki Hashimoto, Masayo Matsuzaki i Mikko Kanda przyczynili się do tego studium przypadku.

Ciąża i poród
Zdrowa 23-letnia kobieta jest w ciąży po raz pierwszy.
Suzuki-san jest żonaty i mieszka na przedmieściach Tokio. Zdając sobie sprawę z tego, że jest w ciąży, udaje się do szpitala sąsiedzkiego, aby skonsultować się z ginekologiem, który potwierdza ciążę, i płaci mu . 8 000 (64 USD), ponieważ ciąża nie jest pokryta przez krajowe ubezpieczenie zdrowotne w Japonii.
Suzuki-san następnie odwiedza pobliskie miejskie centrum zdrowia. Powiadamia władze o swojej ciąży i otrzymuje podręcznik zdrowia matki i dziecka, aby zapisać informacje z badania lekarskiego lekarza, wszelkie obawy dotyczące ciąży, spostrzeżenia dotyczące noworodka i bieżące obserwacje dotyczące niemowlęcia. Otrzymuje również bilet konsultacyjny sprawdzający stan zdrowia w czasie ciąży oraz bilet wizyty kontrolnej USG, który zapewnia jej częściowe wsparcie finansowe dla tych usług przedporodowych.
W czasie ciąży Suzuki-san podąża za typowym harmonogramem 14 wizyt kontrolnych w swoim szpitalu. Przy każdej wizycie jest ona badana przez położnika pod kątem ryzyka i objawów powikłań ciąży i spotyka się z położną w celu uzyskania opieki nad zdrowiem żywieniowym i psychicznym.
W wieku 20 tygodni decyduje się na przyjęcie do szpitala i poród z pochwy. Po porodzie Suzuki-san pozostaje w szpitalu przez 5 dni. Płaci w sumie . 620 000 (5000 USD) za wszystkie usługi szpitalne i jest refundowana przez ubezpieczenie zdrowotne za . 420 000 (3400 USD).
Dwa tygodnie po porodzie położna odwiedzi Suzuki-san w domu bez żadnych opłat. Dwa tygodnie później Suzuki-san sprowadzi niemowlę do szpitala, w którym urodziła dziecko, gdzie spotka się z ginekologiem-położnikiem, a jej dziecko obejmie pediatrę.

Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Author Affiliations
Z Departamentu Globalnego Zdrowia i Ludności, Harvard TH Chan School of Public Health, Boston (MRR); oraz Departament Globalnej Polityki Zdrowia, University of Tokyo, Tokyo (KS).

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Shibuya K, Hashimoto H, Ikegami N i in. Przyszłość japońskiego systemu dobrego stanu zdrowia przy niskich kosztach i sprawiedliwości: poza uniwersalnym zasięgiem. Lancet 2011; 378: 1265-1273
Crossref Web of Science Medline
2. Bump JB. Długa droga do powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego: analiza historyczna wczesnych decyzji w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Health Syst Reform 2015, 1: 28-38
Crossref
3. Hashimoto H, Ikegami N, Shibuya K, et al. Ograniczanie kosztów i jakość opieki w Japonii: czy istnieje kompromis. Lancet 2011; 378: 1174-1182
Crossref Web of Science Medline
4. Desvaux G, Woetzel J, Kuwabara T, Chui M, Fjeldsted A, Guzman-Herrera S. Przyszłość Japonii: ponowne wprowadzenie wydajności i wzrostu. San Francisco: McKinsey Global Institute, marzec 2015.

5. Wizja Japonii: opieka zdrowotna 2035. Tokio: Ministerstwo Zdrowia, Pracy i Opieki Społecznej. Czerwiec 2015 r. (Http://www.mhlw.go.jp/seisakunitsuite/bunya/hokabunya/shakaihoshou/hokeniryou2035/future/).

Zamknij odniesienia
Cytowanie artykułów (20)
Zamknij Cytowanie artykułów
[patrz też: orteza stawu skokowego, urolog Wrocław, fizjoterapia Poznań ]