Przesunięcia paradygmatu w terapii niewydolności serca – oś czasu cd

September 7th, 2018

Wykazano, że wszystkie trzy typy urządzeń obniżają śmiertelność w niewydolności serca. LVAD mogą być stosowane jako pomost do przeszczepienia serca lub, w przypadku niektórych pacjentów, jako terapia docelowa. ICD można stosować samodzielnie lub razem z CRT (CRT-D). Niedawne badania kontrolne dotyczące testu MADIT-CRT (2014a) wykazały, że w porównaniu z samym ICD, CRT-D zmniejszał śmiertelność wśród pacjentów z niewydolnością serca i łagodnymi objawami, ale tylko wtedy, gdy zespół zespołu QRS był większy niż 130 ms z wzór bloku lewej odnogi pęczka. Ostatnim wpisem na osi czasu jest test PARADIGM-HF (2014b), opublikowany w czasopiśmie Journal. Badanie wykazało, że nowatorskie podejście do terapii niewydolności serca, hamowania angiotensyny i hamowania neprylizyny za pomocą LCZ696, połączenia sakubitrylu i walsartanu, zmniejszyło śmiertelność z przyczyn sercowo-naczyniowych o 20%, a ogólną śmiertelność o 16% w porównaniu z enalaprylem. Neprilysin jest obojętną endopeptydazą zaangażowaną w metabolizm wielu wazoaktywnych peptydów. Inhibitor blokuje działanie neprylizyny, czego wynikiem są wyższe poziomy peptydów, takie jak peptydy natriuretyczne, które mają właściwości rozszerzające naczynia krwionośne, ułatwiają wydalanie sodu i najprawdopodobniej mają wpływ na przebudowę.
Oś czasu ujawnia stały postęp, przerywany przez zmiany paradygmatu, w leczeniu niewydolności serca w ciągu ostatnich 28 lat. Na początku osi czasu dwa leki bez śmiertelności – digoksyna i diuretyki – stanowiły leczenie pierwszego rzutu w przypadku niewydolności serca. Według ostatniego zapisu na osi czasu, inhibitory ACE, beta-blokery, antagoniści aldosteronu, urządzenia sercowe, a teraz inhibitory receptora angiotensyny-neprylizyny mają mocne podstawy dowodowe świadczące o zmniejszeniu śmiertelności. Mimo to, w ramieniu interwencyjnym PARADIGM-HF śmiertelność wśród pacjentów z niewydolnością serca utrzymuje się na poziomie około 20% w ciągu 2 lat, co podkreśla fakt, że ten najnowszy wpis prawie nie kończy fascynującej historii leczenia niewydolności serca. Przewidujemy, że postępy będą kontynuowane i mamy nadzieję, że planowany na trzy dziesięciolecia kalendarz ujawni nowe terapie i nowe paradygmaty, które popchną nasze rozumienie niewydolności serca do poziomu niewyobrażalnego dzisiaj.
Terapia wad serca Artykuły w New England Journal of Medicine
1986. V-HeFT I. Cohn JN, Archibald DG, Ziesche S, i in. Wpływ terapii rozkurczającej naczynia na śmiertelność w przewlekłej zastoinowej niewydolności serca. 314: 1547-52.
1987. CONSENSUS. Consensus Trial Study Group. Wpływ enalaprilu na śmiertelność w ciężkiej zastoinowej niewydolności serca. 316: 1429-35.
1991a. SOLVD-Leczenie. Badacze SOLVD. Wpływ enalaprilu na przeżycie u pacjentów z obniżoną frakcją wyrzutową lewej komory i zastoinową niewydolnością serca. 325: 293-302.
1991b. V-HeFT II. Cohn JN, Johnson G, Ziesche S, i in. Porównanie enalaprilu z diazotanem hydralazyny-izosorbidu w leczeniu przewlekłej zastoinowej niewydolności serca. 325: 303-10.
1991c. OBIETNICA. Packer M, Carver JR, Rodeheffer RJ, i in. Wpływ doustnego milrinonu na śmiertelność w ciężkiej przewlekłej niewydolności serca. 325: 1468-75.
1992. Zapobieganie SOLVD. Badacze SOLVD. Wpływ enalaprilu na śmiertelność i rozwój niewydolności serca u pacjentów bezobjawowych ze zredukowanymi frakcjami wyrzutowymi lewej komory
[patrz też: zdjęcie zgryzowe, zespoły genetyczne u dzieci, lysoformin 3000 ]

Powiązane tematy z artykułem: lysoformin 3000 zdjęcie zgryzowe zespoły genetyczne u dzieci