Przesunięcia paradygmatu w terapii niewydolności serca – oś czasu ad

Carvedilol Heart Failure Study, 1996, i COPERNICUS, 2001a). Oba badania wykazały, że karwedylol doprowadził do znacznego zmniejszenia śmiertelności i przyczynił się do zrozumienia roli aktywacji adrenergicznej w patofizjologii niewydolności serca. W badaniach tych podkreślono nowatorskie, transformatywne podejście do terapii. Inna zmiana paradygmatu w terapii niewydolności serca wystąpiła w badaniu RALES (1999) spironolaktonu, antagonisty receptorów mineralokortykoidów (MRA). Badacze odnotowali 30% spadek umieralności wśród pacjentów już otrzymujących inhibitor ACE i diuretyk pętlowy. Badanie EMPHASIS-HF (2011a), w którym badacze badali Eplerenon MRA u pacjentów ze skurczową niewydolnością serca i łagodnymi objawami, potwierdziło i rozszerzyło to odkrycie. Razem, te badania dodały kolejną ważną klasę lekarstw do niewydolności serca, w zbrojeniowej.
Nie wszystkie terapie wymienione na osi czasu okazały się skuteczne. Leki o dodatnim działaniu inotropowym, takie jak inhibitor fosfodiesterazy, milrinon, stanowią uderzający przykład. W dużym badaniu klinicznym (PROMISE, 1991c), doustny milrinon, w porównaniu z placebo, zwiększył śmiertelność wśród pacjentów z niewydolnością serca o 28%. Nowe środki inotropowe na ogół okazały się rozczarowujące.
Starsza klasa czynników inotropowych, glikozydów nasercowych, również spotkała się z rozczarowaniem. Od czasu klasycznych obserwacji Williama Witheringa, nagranego 230 lat temu w jego niezwykłym dokumencie Rachunek naparstnicy i niektóre jego medyczne zastosowania: z praktycznymi uwagami dotyczącymi Dropsy ego i innych chorób, glikozydy naparstnicy były podstawą terapii niewydolności serca. . Jednak badanie opublikowane w Journal (Digitalis Investigation Group, DIG, 1997) wykazało jednoznacznie, że digoksyna nie miała korzystnego wpływu na śmiertelność w niewydolności serca, chociaż zmniejszyła ogólną liczbę hospitalizacji, a zwłaszcza zmniejszyła liczbę hospitalizacji z powodu niewydolności serca o 28%. Pomimo długiej historii, glikozydy nasercowe nie są już terapią pierwszego rzutu w przypadku niewydolności serca, chociaż mogą być stosowane w celu złagodzenia objawów i zapobiegania hospitalizacji z powodu niewydolności serca.
Historia nesiritydu, rekombinowanego peptydu natriuretycznego typu B o właściwościach rozszerzających naczynia krwionośne, wzmacnia fundamentalne znaczenie praktyki opartej na dowodach. Nesiritide został zatwierdzony do stosowania w ostrej niewydolności serca w 2001 roku w celu poprawy duszności. Podawany w infuzji lek podawano w wielu ośrodkach ambulatoryjnych, utworzonych specjalnie w tym celu. Jednak badanie ASCEND-HF (2011b) nie wykazało korzyści z zastosowania nesiritydu na końcowy punkt końcowy śmierci lub ponownej hospitalizacji z powodu niewydolności serca i braku znaczącej poprawy duszności. W związku z tym interesujący i szeroko stosowany środek biologiczny okazał się nieskuteczny, gdy poddany został rygorystycznemu badaniu klinicznemu.
Wprowadzenie urządzeń kardiologicznych jest prawdopodobnie najbardziej podstawową zmianą paradygmatu prezentowaną na osi czasu. Nie pojawiające się na osi czasu do 2001 r., Próby urządzeń pojawiają się jednak częściej niż próby pojedynczej klasy terapii medycznej. Oś czasu obejmuje trzy typy urządzeń sercowych: urządzenie wspomagające lewą komorę (LVAD) w badaniu REMATCH (2001b), wszczepialny defibrylator kardiowertera (ICD) w SCD-HeFT (2005a) oraz terapię resynchronizującą serce (rozruszniki dwukomorowe, CRT) w COMPANION (2004), CARE-HF (2005b), MADIT-CRT (2009) i RAFT (2010)
[więcej w: Rezonans Warszawa, stabilizator stawu skokowego, kołnierze ortopedyczne ]

Powiązane tematy z artykułem: kołnierze ortopedyczne Rezonans Warszawa stabilizator stawu skokowego