Fizjoterapia i ortopedia
Rehabilitacja i fizjoterpaia

Odwieczna reforma systemu opieki zdrowotnej – The Long Dutch Quest w celu kontroli kosztów i poprawy jakości czesc 4

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W związku z tym zdolność Niderlandów do rozwiązywania problemów na zasadzie ad hoc zostanie ponownie poddana testowi. Być może bolesna dyskusja na temat granic państwa opiekuńczego wydaje się nieunikniona. Zawał mięśnia sercowego
55-letni mężczyzna bez innych poważnych schorzeń ma umiarkowanie ciężki zawał mięśnia sercowego.
Kiedy pan Van Dijk odczuwa ucisk w klatce piersiowej i dyskomfort w obu ramionach, jego partner dzwoni pod numer 112 (numer telefonu alarmowego). W ciągu 2 minut od otrzymania zgłoszenia operator awaryjny ocenia pilność sytuacji i wysyła karetkę pogotowia. Po kolejnych 10 minutach, w obrębie narzuconego przez siebie, maksymalnego czasu reakcji wynoszącego 15 minut, karetka pogotowia z pielęgniarką pogotowia i kierowcą, który pomaga pielęgniarce, pojawia się w domu pana Van Dijka.
Holenderscy pacjenci są leczeni zgodnie z wytycznymi European Society of Cardiology. W domu pana Van Dijka pielęgniarka przedstawia diagnozę i wykorzystuje Lifenet, platformę chmurową do wymiany informacji medycznych, do wysłania elektrokardiogramu (EKG) do kardiologa, asystenta kardiologa i oddziału ratunkowego najbliższego ośrodka przezskórna interwencja wieńcowa (PCI). Po ustaleniu, że pan Van Dijk wymaga PCI, jest on transportowany bezpośrednio do centrum podczas leczenia antykoagulantami (heparyną, klopidogrelem lub kwasem acetylosalicylowym). Dostęp do centrów PCI, które znajdują się w szpitalach, jest doskonały: w Holandii jest około 30 centrów PCI, w kraju około 1,5 razy większym od Massachusetts.
Gdy pacjent dotrze do centrum PCI, procedura jest wykonywana i umieszczany jest stent. Po leczeniu pan Van Dijk zostaje przeniesiony na oddział. Ponieważ jego stan jest stabilny, może wrócić do domu po lub 2 nocach obserwacji. Pacjenci są widziani w ambulatorium w ciągu 2 tygodni po wypisaniu i otrzymują rehabilitację zgodnie z Systemem Wspomagania Rehabilitacji Kardiologicznej (CARDSS) – w tym sesje informacyjne, fizjoterapia i, jeśli to konieczne, wsparcie psychiczne. Ponieważ Pan Van Dijk ma tylko podstawowe ubezpieczenie i nie ma dodatkowego ubezpieczenia, musi zapłacić pełny roczny obowiązkowy udział własny w wysokości 375 EUR (415 USD).
Dr Vanessa van Empel, z Academic Hospital Maastricht, przyczyniła się do tego studium przypadku.

Ciąża i poród
Zdrowa 23-letnia kobieta jest w ciąży po raz pierwszy.
Gdy pani Jansen dowiaduje się, że jest w ciąży, kontaktuje się z położną w jej najbliższej okolicy i planuje spotkanie. W czasie ciąży położna monitoruje stan swojego zdrowia i dziecka oraz udziela porad dotyczących stylu życia. Częstotliwość badań kontrolnych wzrasta od co 4 tygodni do raz w tygodniu pod koniec ciąży. Opieka obejmuje badania ultrasonograficzne około 10 do 12 tygodnia ciąży, około 20 tygodni oraz w trzecim trymestrze ciąży. Pani Jansen i jej partner uczestniczą również w seminariach szkoleniowych i informacyjnych organizowanych przez praktykę położną.
Położna zapewnia opiekę prenatalną kobietom bez powikłań medycznych, takich jak ciąża bliźniacza, nadciśnienie lub malprezentacja. W przypadku problemów położniczych lub medycznych położna może skierować kobiety do ginekologa położonego w szpitalu
[przypisy: szpital sucha beskidzka rejestracja, piramidy nerkowe, rtg pantomograficzne cena ]

Tags: , ,

No Responses to “Odwieczna reforma systemu opieki zdrowotnej – The Long Dutch Quest w celu kontroli kosztów i poprawy jakości czesc 4”

 1. Kaja Says:

  Co sądzicie o takich zabiegach poza granicami kraju?

 2. Emma Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: biegunka u niemowlaka[...]

 3. Konstanty Says:

  z moim samopoczuciem po samym hormonie było kiepsko

 4. Gustaw Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu regenerum[...]

 5. Criss Cross Says:

  przy biegunkach i ogolnie problemach z jelitami sprawdza sie intesta

 6. Olaf Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do ból głowy[...]

 7. Jan Says:

  więcej młodych osób ma problemy z nadciśnieniem

Powiązane tematy z artykułem: piramidy nerkowe rtg pantomograficzne cena szpital sucha beskidzka rejestracja