O wzięciu zawiadomienia – uczeniu się uważności od (Boston) braminów ad

September 5th, 2018

Gdy lekarz może naprawdę zaopiekować się pacjentem, wszystko inne następuje; najtrudniejszą częścią jest dbanie o siebie, zwłaszcza w obliczu często szaleńczego tempa medycyny dzisiaj. Podobnie można powiedzieć, że sposobem na osiągnięcie uważności jest również troska o tę chwilę – co jest oczywiście łatwiejsze do powiedzenia niż do zrobienia. Ale jeśli można kultywować i rozwijać sposób myślenia, w którym nic nie jest zbyt trywialne, aby zwracać na nie uwagę, podwyższona świadomość następuje naturalnie. Ralph Waldo Emerson (jeszcze jeden Brahmin) opisał podobny proces jako obejmujący wspólnego . Sugerowałbym, że troska o obecną chwilę, lub pozwolenie sobie na bycie uważniejszą, jest niedoceniana jako technika poprawy opieki i podnoszenia kwalifikacji zawodowych. zadowolenie. Praca kliniczna zapewnia nieskończone możliwości zaangażowania się w ten wysiłek i często możemy z nich skorzystać, mówiąc coś tak prostego, jak niektóre odmiany zauważyłem to. . W tonach tak życzliwych i nieoceniających, jak tylko potrafimy. Nie zwracamy uwagi na krokusy, ale na mowę ciała, na ciąg myśli lub inne sygnały niewerbalne: Nie mogłem nie zauważyć, że kiedy mówisz o tym, jak bardzo martwisz się o leczenie raka, wyglądasz na rozgniewanego przez chwilę lub Wiesz, wydawało się, że kiedy podniosłem fakt, że twoje cukry były wysokie, szybko zmieniłeś temat. Chociaż takie komentarze od dawna stanowią standardową dietę dla psychiatrii, nie ma powodu, dla którego nie mogliby mieć dużo szersza aplikacja. Dokonując takich obserwacji, czasami czuję się jak trener, który przegląda wideo z graczem i pyta Czy widzisz, co widzę. Pracujemy nad zrozumieniem, co dzieje się w danym momencie. Takie postępowanie może wzmocnić mój sojusz z pacjentem, który często jest zaskoczony – i wdzięczny – że lekarz może rozpoznać i zdiagnozować, co może znajdować się na krawędzi świadomości, i zrobić to w niesłychany sposób. Alternatywnie, mogę spróbować pomóc pacjentom zachować perspektywę, zauważając, jak dr Edgecomb, niepatologiczne aspekty ich życia, które łatwo stracić z oczu pośród choroby i cierpienia.
Biegłość w promowaniu uważności nigdy nie będzie oceniana na podstawie obiektywnego strukturalnego badania klinicznego, ale uważam, że zawsze była i powinna pozostać częścią zestawu narzędzi klinicznych lekarza. Dr Edgecomb wiedział, że przydatne informacje można znaleźć w codzienności – i wiedział, że dzielenie się taką informacją z pacjentem może ją pocieszyć. W pewnym sensie ćwiczył on swoją starożytną prerogatywę kapłańską jako guru-uzdrowiciel – kolejne potwierdzenie statusu bramińskiego, nawet jeśli technicznie odmiany Back Bay, a nie odmiany Bombay. Być może jego dziedziczenie Jankesa nauczyło go także wartości pozornie nieistotnego – wspólnego , jak to ujął Emerson. Zajęło mi całe lata, aby w pełni zdać sobie z tego sprawę, ale chciałbym myśleć, że lekcję można przekazać innym praktykantom jako jednocześnie nieświadomym i wszechwiedzącym tak jak ja.
W rzeczywistości myślę, że Margaret nieświadomie uczyła mnie tej lekcji. Dlaczego martwiła się o mnie swoim małym objawieniem. Chciała podzielić się szczęśliwą chwilą i szczęściem z poznaniem doktora Edgecomb, ale czy zdawała sobie sprawę, że ona także pomaga mi, jej rozproszonemu lekarzowi, by w końcu stał się bardziej uważny. Zaszczepiła mnie myślą, która rozwinęła się z biegiem czasu, ostatecznie czyniąc mnie lepszym klinicystą – dobry przykład wartości i zakaźności, uważności.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Author Affiliations
Z Beth Israel Deaconess Medical Center i Harvard Medical School – zarówno w Bostonie.

Materiał uzupełniający
Odniesienie (1)
Kabat-Zinn J. Gdziekolwiek jesteś, tam: medytacja uważności w codziennym życiu. New York: Hyperion Books, 1994.

Zamknij odniesienia
Powołanie się na artykuł (1)
Zamknij Cytowanie artykułów
[hasła pokrewne: pollakisuria, przychodnia medicus, rtg pantomograficzne cena ]