Nieposłuszeństwo obywatelskie i lekarze – Protestowanie blokady Medicaid

W dniu 6 maja 2013 roku zostałem aresztowany przez policję Capitol w Północnej Karolinie przed drzwiami stanowej izby Senatu, protestując przeciwko decyzji naszego ustawodawcy o rezygnacji z ekspansji Medicaid w ramach ustawy Affordable Care Act (ACA). Dla praktykującego lekarza i profesora medycyny był to niezwykły zwrot wydarzeń w karierze naukowej. Ale biorąc pod uwagę, że 23 państwa zdecydowały się nie rozszerzać Medicaid, uważam, że mniej mnie zaskakuje, że zostałem aresztowany, niż że więcej pracowników służby zdrowia nie wyszło na ulice, aby zaprotestować przeciwko krzywdzie wyrządzanej naszym pacjentom decyzjami opartymi na polityce partyjnej. W Północnej Karolinie wielu lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników służby zdrowia opowiedziało się za przejściem ACA, pisanie artykułów wstępnych i listów do ustawodawców oraz zorganizowanie wiecu z pacjentami przed szpitalami Uniwersytetu Północnej Karoliny. Kiedy ACA została podpisana ustawą w marcu 2010 r. I ponownie, gdy Sąd Najwyższy USA utrzymał ją w czerwcu 2012 r., Odetchnęliśmy z ulgą. Nie musielibyśmy już martwić się, że nasi pacjenci nie mogą sobie pozwolić na leki, których potrzebują. Opieka profilaktyczna zapewniona bez dopłat może zmniejszyć kosztowne hospitalizacje i złagodzić przewlekłe niedobory łóżek szpitalnych. Zapewnienie darmowych środków antykoncepcyjnych zmniejszyłoby liczbę niechcianych ciąż, które krępują nastoletnie matki nieubłaganym ubóstwem. Wierzyliśmy, że te i wiele innych korzyści oznaczają początek nowej ery w amerykańskiej służbie zdrowia.
Od czasu przejścia ACA od 23 do 28 milionów Amerykanów uzyskało dostęp do ubezpieczenia zdrowotnego poprzez wymianę ubezpieczeniową, rozszerzenie Medicaid i mandat, zgodnie z którym dzieci mogą pozostać na polisie rodziców aż do wieku 26,1. Kilka badań wykazało konkretna korzyść z rozszerzania ubezpieczenia: zmniejszona śmiertelność.2 Gdyby ekspansja Medicaid w Północnej Karolinie osiągnęła podobne wyniki, można by zapobiec setkom zgonów rocznie. Mniej namacalnie, miliony obywateli zyskały na wadze i mogą teraz swobodnie zmieniać pracę lub prowadzić mniej lukratywne kariery jako przedsiębiorcy lub artyści, zapewniając, że nie będą musieli chodzić bez ubezpieczenia zdrowotnego.
Jednak wiele państw zdecydowało się nie rozszerzać Medicaid, mimo że rząd federalny ponosi 100% kosztów przez pierwsze 3 lata, a następnie nie mniej niż 90%. Decyzje te pozostawiły 5 milionów Amerykanów – w większości pracujących biednych, o dochodach poniżej federalnego poziomu ubóstwa – w luce Medicaid . 3 Widzę wielu takich pacjentów w mojej praktyce.
W lutym 2013 r., Zanim w Północnej Karolinie zablokowano ekspansję Medicaid, pracownicy służby zdrowia i pozarządowe organizacje pacjentów zorganizowały konferencję prasową w budynku Zgromadzenia Ogólnego Karoliny Północnej. Następnie opublikowaliśmy artykuł redakcyjny, który twierdzi, że rozszerzenie Medicaid przyniesie korzyści finansowe Karolinie Północnej na dłuższą metę. Nasze prawodawstwo zostało zaorane. Tak więc 29 kwietnia 2013 r. Rozpoczęły się protesty Moralnego Poniedziałku , próbując zmienić zdanie gubernatorów Pat McCrory, House Speaker Thom Tillis i ustawodawców z Północnej Karoliny. Dla akademików takie poszukiwania mogą brzmieć donikotycznie, ale protesty (wraz ze zdrowym rozsądkiem) pomogły poprowadzić kilku konserwatywnych gubernatorów republikańskich do zmiany ich poglądów na temat rozszerzenia Medicaid.
[przypisy: stabilizator stawu skokowego, orteza stawu skokowego, USG piersi Łódź ]

Powiązane tematy z artykułem: orteza stawu skokowego stabilizator stawu skokowego USG piersi Łódź