Nieposłuszeństwo obywatelskie i lekarze – Protestowanie blokady Medicaid ad

Jan Brewer (R-AZ), John Kasich (R-OH) i Rick Scott (R-FL) prowadzili kampanię przeciwko ACA, ale ostatecznie poparli jej wdrożenie. Mieliśmy nadzieję, że protesty w Północnej Karolinie będą miały podobny skutek. Tego kwietniowego dnia kilkuset pokojowo nastawionych demonstrantów śpiewało pieśni i nosiło plakaty; 17 z nich zostało aresztowanych przed drzwiami do sali Zgromadzenia Ogólnego, w tym przywódca wielebny William Barber II z NAACP z Północnej Karoliny, historyk Tim Tyson, członek wydziału Duke i asystent lekarza Perri Morgan. W następny poniedziałek aresztowano mnie wraz z 32 innymi osobami, w tym prawnikami, profesorami i aktywistami. Pod koniec sesji ustawodawczej w lipcu aresztowano ponad 900 osób, aw poniedziałki po południu tysiące osób podróżowały do Raleigh z całego stanu. Ponieważ protesty i aresztowania otrzymywały stały rozgłos, nasz gubernator, który został wybrany z 54,6% głosów, zobaczył, że jego stopa apetytu spadła do 39%, podczas gdy władza prawodawcza spadła do 24% 4. popularne i znane są w całym stanie. Nasi przywódcy polityczni nie ruszyli z miejsca, ale protesty wykształciły i poinformowały niezależnych wyborców o wpływie decyzji legislacyjnych i podsyciły falę rejestracji wyborców entuzjastycznymi zwolennikami.
Chociaż moja osobista decyzja o proteście była nieco spontaniczna, wiec nie był. Wydarzenie to zostało starannie zaplanowane przez szeroką koalicję północnych Carolinian, w tym obrońców środowiska, obrońców prawa do głosowania, liderów zdrowia reprodukcyjnego, nauczycieli, pracowników i imigrantów, wszystkie prowadzone przez NAACP z Północnej Karoliny. Protest został zorganizowany w tradycji obywatelskiego nieposłuszeństwa, którego historia sięga wstecz przez Martina Luthera Kinga, Jr. i Mahatmę Gandhiego do Henry ego Davida Thoreau. Lekarze i inni pracownicy służby zdrowia zdecydowali się uczestniczyć w frustracji z powodu naszej niezdolności do ochrony naszych najbiedniejszych pacjentów. Mogliśmy dokonać trudnych diagnoz na temat leczenia szpitalnego i wyrazić empatię pacjentom i ich rodzinom, ale gdy przychodziło zobaczyć ich jako pacjentów ambulatoryjnych lub upewniając się, że ich recepty zostały wypełnione, byliśmy bezradni. Te problemy nie są jedyne w Północnej Karolinie.
Kiedy ukończyłem szkołę medyczną w 1979 r., Nie złożyliśmy przysięgi, ale od tego czasu staram się przyjąć słowa Mojżesza Majmonidesa jako moją przewodnią filozofię: Odwieczna opatrzność nakazała mi czuwać nad życiem i zdrowiem Twych stworzeń. I Zachowajcie siłę mojego ciała i mojej duszy, aby byli zawsze gotowi do radosnej pomocy i wsparcia bogatym i biednym, dobrym i złym, wrogiem i przyjacielem . Moją interpretacją tej modlitwy jest to, że muszę nie tylko być jest dobrym klinicystą w szpitalu lub przychodni, ale także zajmuje się wpływem na życie moich pacjentów z całego świata, czy to mojego własnego szpitala, czy rządu. Uważam, że aby być dobrymi internistami, nawet subspecjaliści są zobowiązani nie ignorować naszej wiedzy na temat chorób wewnętrznych, aby skupić się wyłącznie na płucach lub wątrobach; musimy zwracać uwagę na całego pacjenta. Podobnie teraz uważam, że nasza troska o naszych pacjentów powinna obejmować skutki polityk publicznych, które skutkują bezpośrednią szkodą.
Rozmyślnie odrzucając ekspansję Medicaid na tysiące ciężko pracujących rodzin z Północnej Karoliny, nasz rząd państwowy wysłał tych obywateli do tego samego losu, co wielu pacjentów, którymi opiekowałem się podczas projektów badawczych i usługowych w Afryce – umierając niepotrzebnie z powodu braku odpowiedniej opieki profilaktycznej
[więcej w: ortopeda Wrocław, wysiłkowe nietrzymanie moczu, ekrany bezszwowe ]

Powiązane tematy z artykułem: ekrany bezszwowe ortopeda Wrocław wysiłkowe nietrzymanie moczu