Fizjoterapia i ortopedia
Rehabilitacja i fizjoterpaia

Lekcje ze wschodu – szybko ewoluujący system opieki zdrowotnej w Chinach ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W rzeczy samej, język chiński nie ma słowa profesjonalizmu w sensie zachodnim. Aby chiński eksperyment z wolnorynkową opieką zdrowotną stał się jeszcze bardziej dramatyczny, chińskie reformy pozostawiły ogromną większość ludności nieubezpieczoną, ponieważ rząd nie zapewniał ubezpieczenia i nie istniał prywatny sektor ubezpieczeniowy. Od 1999 r. 49% Chińczyków z obszarów miejskich posiadało ubezpieczenie zdrowotne, głównie za pośrednictwem rządowych i państwowych przedsiębiorstw, ale tylko 7% z 900 milionów wiejskich Chińczyków miało jakiekolwiek pokrycie2. Tak więc populacja w dużej mierze nie była chroniona przed kosztami choroby system opieki zdrowotnej, który ma na celu przetrwanie ekonomiczne i pracowników służby zdrowia, którzy nigdy nie mieli możliwości rozwoju jako niezależni profesjonaliści. Rzeczywiście, obowiązujące nowe zasady i zachęty ekonomiczne silnie zachęcały lekarzy do działania w taki sposób, jak przedsiębiorcy w kapitalistycznej gospodarce.
Rząd trzymał rękę w jednym z głównych aspektów opieki zdrowotnej: cen. Prawdopodobnie w celu zapewnienia dostępu do podstawowej opieki ograniczył ceny pobierane za niektóre usługi, takie jak czas pracy lekarzy i pielęgniarek. Pozwoliło to jednak na znacznie bardziej korzystne ceny leków i usług technicznych, takich jak zaawansowane obrazowanie. Przewidywalny rezultat: szpitale i pracownicy służby zdrowia znacznie zwiększyli użycie narkotyków i wysokiej klasy usług technicznych, podnosząc koszty opieki, obniżając jakość i ograniczając dostęp dla nieubezpieczonych obywateli.
Pod koniec lat 90. ten eksperyment reform rynkowych doprowadził do publicznego gniewu i braku zaufania do placówek służby zdrowia i profesjonalistów, a nawet do powszechnych fizycznych ataków na lekarzy. Niezadowolenie z braku dostępu do opieki zdrowotnej podsyciło publiczne protesty, zwłaszcza na mniej zamożnych obszarach wiejskich, które zagrażały stabilności społecznej i politycznej kontroli partii komunistycznej.
W 2003 r. Rozpoczął się trzeci etap, kiedy chiński rząd podjął pierwszy krok w kierunku złagodzenia powszechnego niezadowolenia z opieki zdrowotnej, wprowadzając skromny program ubezpieczeń zdrowotnych obejmujący niektóre wydatki szpitalne dla mieszkańców wsi. Koncentracja na opiece szpitalnej odzwierciedlała fakt, że usługi szpitalne były drogie i dlatego doprowadziły wielu pacjentów do ubóstwa.
Ale ta orientacja szpitalna odzwierciedlała również ograniczenia w zrozumieniu przez kierownictwo kluczowej roli, jaką właściwa podstawowa opieka odgrywa w zarządzaniu zdrowiem i chorobą oraz kontrolowaniu kosztów opieki. Chińskie władze były również zaabsorbowane zmniejszeniem obciążeń finansowych spowodowanych znacznie droższymi usługami szpitalnymi. Nic dziwnego, że reformy z 2003 r. Okazały się niewystarczające, aby złagodzić głęboko zakorzenione problemy zdrowotne Chin.
Wybrane cechy systemu opieki zdrowotnej i wyniki zdrowotne w Chinach. W 2008 r. Chińscy przywódcy doszli do wniosku, że konieczne są poważne reformy zarówno systemu ubezpieczeń, jak i systemu dostaw, aby wzmocnić system i zapewnić stabilność społeczną. W czwartym i trwającym etapie ewolucji oficjalnie zrezygnowali oni z systemu opieki zdrowotnej opartego głównie na zasadach rynkowych i zobowiązali się do zapewnienia przystępnej podstawowej opieki zdrowotnej dla wszystkich Chińczyków do 2020 r. Do 2012 r. System ubezpieczeń społecznych dotowany przez państwo zapewniał 95 % populacji o skromnym, ale kompleksowym ubezpieczeniu zdrowotnym (zobacz tabelę i historie przypadków, aby porównać ten kraj z innymi, zobacz interaktywną grafikę) .3 Chiny podjęły również starania w celu stworzenia systemu podstawowej opieki zdrowotnej, w tym rozległej ogólnokrajowej sieci klinik .3
Choć szeroko zakrojone reformy w 2008 r. W Chinach są nadal w toku, wiele problemów, głównie dotyczących opieki szpitalnej, nadal rzuca wyzwanie swoim przywódcom
[podobne: apteka internetowa białystok, długotrwały uszczerbek na zdrowiu, choroba hashimoto objawy psychiczne ]

Tags: , ,

No Responses to “Lekcje ze wschodu – szybko ewoluujący system opieki zdrowotnej w Chinach ad”

 1. Liwia Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do krem[...]

 2. Olga Says:

  Najlepiej udać się do lekarza rodzinnego

 3. The Howling Swede Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do catering toruń[...]

 4. Vanessa Says:

  Hipokryzja i pomroczność świadoma

Powiązane tematy z artykułem: apteka internetowa białystok choroba hashimoto objawy psychiczne długotrwały uszczerbek na zdrowiu