Ebola wtedy i teraz cd

Specjalne zespoły poszły do wybranych społeczności na dogłębne badania i do pobrania krwi do testów IFA. Czas pojawienia się wirusa Ebola, zgodnie z trasą transmisji, Zair, 1976. Epidemia osiągnęła szczyt zanim przybyliśmy; w sumie było 318 przypadków i 280 zgonów, ale widzieliśmy kilka aktywnych przypadków. Wirus rozprzestrzeniał się jedynie poprzez wstrzyknięcie niezestylowaną igłą lub bardzo bliski i powtarzany kontakt z pacjentem (patrz wykresy) .4 Średni okres inkubacji wynosił 6 dni u osób zakażonych w ramach powszechnej ambulatoryjnej praktyki wstrzyknięcia domięśniowego i 8 dni u osób zakażonych kontakt osobisty (zakres, od do 21 dni) .4 Wtórny współczynnik ataków był niski – 5,6% wśród wszystkich kontaktów rodzinnych; tylko w jednym przypadku znaleźliśmy pięć łańcuchów transmisji. Postanowiono, że kwarantanna obszaru może zakończyć się po 42 dniach (dwukrotność maksymalnego okresu inkubacji) bez nowego przypadku. Kohorty kontaktów zostały wyizolowane razem przez 21 dni w dwóch przypadkach: najpierw grupa studentów Yambuku, a następnie personel szpitala w Kinszasie.
Ogólnie rzecz biorąc, okazało się, że niezbędna jest koordynacja partnerów, przejrzystość i jasne określenie uprawnień i obowiązków. Zwalczaliśmy strach, ściśle współpracując z przywódcami krajowymi i lokalnymi, wyjaśniając, co wiedzieliśmy i czego nie wiedzieliśmy, i obiecując pozostanie w tej okolicy, leczenie pacjentów, odwiedzanie wiosek i udzielanie wskazówek opartych na dowodach. Ponowne otwarcie YMH zajęło się codziennymi potrzebami społeczności, a nasz system IFA w terenie umożliwił szybką diagnozę. Zapewnienie pracownikom ochrony zdrowia i wsparcia z Zairanu, że byliby traktowani jednakowo, gdyby zachorowali, pomogło nam utrzymać oddanych pracowników w terenie. Jednym z dylematów było to, czy opiekować się chorymi członkami zespołu na miejscu, czy ewakuować ich, co może opóźnić leczenie i wystawić wiele osób na tę chorobę. Niedawne przypadki dwóch amerykańskich pracowników pomocy, którzy zostali potraktowani eksperymentalnie, a następnie poleceni do Atlanty, podkreślają takie etyczne pytania.
W obecnej epidemii wirusa Ebola uważamy, że głównymi priorytetami powinna być odpowiednia kadra odpowiedzialna za rygorystyczną identyfikację, nadzór i opiekę nad pacjentami i podstawowymi kontaktami; ścisła izolacja pacjentów; dobra opieka kliniczna; i szybkie, kulturowo wrażliwe usuwanie zakaźnych zwłok. Terminowa kontrola będzie wymagać przekonania liderów społeczności i personelu medycznego, że izolacja i szybkie praktyki pochówku są obowiązkowe; że pacjenci mogą być bezpiecznie leczeni w ulepszonych lokalnych warunkach; i że tylko przeszkolony, wykwalifikowany i odpowiednio wyposażony personel medyczny powinien mieć kontakt z pacjentem.
Te kroki od pierwszej epidemii wirusa Ebola mogą pomóc w opanowaniu obecnej epidemii. Czekamy również na kluczowe opisy wirusologiczne, kliniczne, epidemiologiczne i antropologiczne epidemii – które pozwolą na porównanie z innymi epidemiami wirusa Ebola, które miały miejsce od 1976 roku i pomogą nam przygotować się na przyszłe epidemie.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Ten artykuł został opublikowany 10 września 2014 r. O godzinie.
Author Affiliations
Z Międzynarodowego Centrum Fogarty, National Institutes of Health, Bethesda, MD (JGB); i Portland, OR (KMJ).

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
Johnson KM, Lange JV, Webb PA, Murphy FA. Izolacja i częściowa charakterystyka nowego wirusa powodującego ostrą gorączkę krwotoczną w Zairze. Lancet 1977, 1: 569-571
Crossref Web of Science Medline
2. Baize S, Pannetier D, Oestereich L, i in. Pojawienie się wirusa Ebola w Zairu w Gwinei. N Engl J Med 2014; 371: 1418-1425
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
3. Gorączka krwotoczna Ebola w Zairze, 1976. Bull World Health Organ 1978; 56: 271-293
Web of Science Medline
4. Breman JG, Piot P., Johnson K., i in. Epidemiologia krwotocznej gorączki krwotocznej Ebola w Zairze, 1976. W Pattyn SR, wyd. Wirusowa gorączka krwotoczna wirusa Ebola. Amsterdam: Elsevier, 1978: 85-97.

5. Isaacson M, Ruppol JF, Collas R i in. Ograniczanie i nadzór epidemii wirusa Ebola w szpitalu w Kinszasie, Zair, 1976. W: Pattyn SR, wyd. Wirusowa gorączka krwotoczna wirusa Ebola. Amsterdam: Elsevier, 1978: 122-6.

Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (23)
Zamknij Cytowanie artykułów
[przypisy: forum kulturystyczne, wkładki ortopedyczne, neurolog Wrocław ]