Ebola wtedy i teraz ad

Zachęciliśmy tę praktykę i wyznaczenie jednego członka rodziny – najlepiej kogoś, kto wyzdrowiał z choroby – aby przynosić każdemu pacjentowi żywność i leki, dopóki nie utworzymy klinicznej jednostki opieki w szpitalu misyjnym. Kiedy pacjenci zmarli, tradycyjne rytuały zostały skrócone, co zachęciliśmy do ćwiczeń. Doradziliśmy, że ciała powinny być pokryte środkiem dezynfekującym podchlorynem (wybielaczem), owinięte w całuny i zakopane bez zwykłego mycia i długotrwałego kontaktu z krewnymi i przyjaciółmi. W wielu wioskach spalono szałasy izolacyjne i ubrania pacjentów. Chociaż YMH zostało zamknięte, mieszkańcy wioski zaufali szpitalowi i personelowi misji, a przeszkolony personel był potrzebny w przypadku poważnych problemów zdrowotnych. Lekarz z Zairu został przydzielony do szpitala i stopniowo przywrócono wiarygodność, szczególnie gdy zaczęliśmy odwiedzać wioski w towarzystwie trzech pozostałych sióstr zakonnych.
W listopadzie nasze zespoły kliniczne i laboratoryjne przeniosły się do Yambuku, ponieważ transmisja zatrzymała się w Kinszasie. Dostarczyliśmy generator, chłodzoną wirówkę, plastikowy schowek wyposażony w podciśnienie (patrz pokaz slajdów, pełny tekst tego artykułu), mikroskop immunofluorescencyjny i testy immunofluorescencyjne (IFA), sprzęt plazmaferezy, ciekły azot czołgi, osobiste materiały ochronne i różne materiały eksploatacyjne – oraz radio z pojedynczym paskiem, które usprawnia komunikację z Kinszasą.
Ale naszym najważniejszym narzędziem były wizyty od domu do domu. Trudno było zapewnić personelowi medycznemu udział w zajęciach terenowych, więc krajowy program szczepień, program opieki nad śpiączkami i program nadzoru ospy przeciwko ospie małpy przypisał nam zespoły mobilne, a minister zdrowia zamówił klinicystów ze szpitala uniwersyteckiego i publicznych Dołącz do nas. Zapewniliśmy wszystkim członkom zespołu, że będą traktowani jednakowo, jeśli zachorują. Radziliśmy im przyjmować leki przeciwmalaryczne, rejestrować ich temperatury codziennie i zgłaszać podwyższoną temperaturę lub inne oznaki lub objawy EVD liderowi zespołu lub nam. Kiedy wolontariusz Korpusu Pokoju pracujący z próbkami krwi zachorował na gorączkę, ból głowy, złe samopoczucie i wysypkę, został ewakuowany do południowoafrykańskiego szpitala, w którym odkryto, że nie ma EVD (i wyzdrowiał).
Dziesięć czteroosobowych zespołów obserwacyjnych – prowadzonych przez lekarza lub pielęgniarkę i przeszkolonych w rozpoznawaniu cech EVD i innych powszechnych chorób, technik przeprowadzania wywiadów, izolacji pacjentów i ochrony osobistej – odwiedziło 550 wiosek co najmniej dwa razy w ciągu 2 miesięcy; 55 wioski, w których znaleziono Ebolę, odwiedzono po raz trzeci. Identyfikacja pacjenta była ułatwiona przez lokalną tradycję golenia głowy podczas żałoby po krewnego (patrz pokaz slajdów). Drużyny miały osobisty sprzęt ochronny składający się z chirurgicznych szorujących rękawic, gogli, papierowych fartuchów, masek, czapek i butów. Przynieśli standaryzowane formy kliniczne i epidemiologiczne, apteczki pierwszej pomocy, termometry, leki przeciwmalaryczne, antybiotyki i leki przeciwgorączkowe. Każda osoba z gorączką z podejrzeniem EVD otrzymywała leki, zalecała pozostanie w domu z ograniczonymi kontaktami i wkrótce ponownie odwiedzała. Zespoły były nadzorowane przez epidemiologa lub mikrobiologa, którzy oceniali możliwe aktywne lub odzyskane przypadki
[patrz też: ortopeda warszawa, leczenie endometriozy forum, USG piersi Łódź ]

Powiązane tematy z artykułem: leczenie endometriozy forum ortopeda warszawa USG piersi Łódź