Dobra śmierć – Ebola i poświęcenie cd

November 1st, 2018

Był przerażony ebolą, a jednak wiedzieliśmy, że każdego ranka, kiedy weszliśmy do ED, znaleźliśmy go tam, widząc jego pacjentów. Lekarze i pielęgniarki mają obowiązek dbania o swoich pacjentów1. Od naszych oczekiwań oczekuje się, na podstawie naszego szkolenia i niepisanej umowy społecznej, wypełnienia tego obowiązku nawet w okolicznościach mniej niż idealnych – w obliczu wyczerpanych zasobów, na przykład lub niepożądanych pacjentów. Ale mamy także obowiązek wobec siebie i naszych rodzin, a gdy nasza praca staje się zagrażająca życiu, musimy zdecydować, jaką korzyść będziemy mieli dla naszych pacjentów i jaki koszt będzie od nas wywierać. W takich okolicznościach nie możemy oczekiwać, że będziemy podtrzymywać ten sam obowiązek opieki. Ale podczas najgorszego na świecie wybuchu epidemii wirusa Ebola, lekarze tacy jak Dr. Brisbane są na linii frontu – i umierają w rezultacie. Opiekują się pacjentami pomimo ryzyka dla siebie, pomimo niedostatecznych dostaw i infrastruktury, pomimo niewystarczającego szkolenia w zakresie kontroli zakażeń.
Śmierć doktora Sam Brisbane pomniejsza nas jako naród. Ale z przeprosinami dla jego żony i rodziny, którzy widzieli, jak umiera on okropnie i niesprawiedliwie, i pomimo głębokiej utraty, którą odczuwamy, wierzymy, że nasz przyjaciel zmarł dobrą śmiercią – podobnie jak wszystkie pielęgniarki i lekarze, którzy poświęcili się opiece nad pacjentami z tym okropna choroba.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Ten artykuł został opublikowany 3 września 2014 r. O godzinie.
Author Affiliations
Ze Szkoły Medycznej Uniwersytetu Indiana (JM, CP); oraz Indiana University School of Nursing (CP) – obie w Indianapolis.

Materiał uzupełniający
Odniesienie (1)
1. Sokol DK. Wirliwe epidemie i zakres obowiązku opieki zdrowotnej pracowników opieki zdrowotnej. Emerg Infect Dis 2006; 12: 1238-1241
Crossref Web of Science Medline