Dobra śmierć – Ebola i poświęcenie ad

September 6th, 2018

Był ojcem ośmiu biologicznych dzieci i sześciu adoptowanych dzieci i miał wielu wnuków na całym świecie. W ciągu kilku dni po naszym powrocie do Monrowii w czerwcu 2014 r. Pierwsi pacjenci z ebolą przedstawili się w szpitalu okręgowym w Redemption, a wkrótce dowiedzieliśmy się, że zmarł tam lekarz i niektóre pielęgniarki. Krążyły pogłoski, a personel szybko porzucił szpital. W JFK nasi koledzy zaczęli się denerwować. Między administracją szpitala a publicznym ministerstwem zdrowia występowały napięcia. Nie było jasnego planu, co zrobić, jeśli pacjent podejrzewa, że Ebola pojawił się w szpitalu. Jak członkowie personelu będą się chronić. Jak wyizolują pacjenta. Jak mogli przenieść pacjenta do jednego z centrów izolacyjnych ministerstwa. Doktor Brisbane był wrakiem. Chrząkał nerwowo, jego uśmiech zniknął, kiedy myślał, że nie patrzymy, i otwarcie zastanawiał się, jak może się zabezpieczyć. Powiedział nam bez ogródek: Opuść Monrowię .
Pewnego ranka przyjechaliśmy do szpitala o godzinie 7 i wpadliśmy na doktora Philipa Zokonisa w Irlandii, jednego z naszych młodych przyjaciół doktora. Był zdenerwowany, a jego strach widoczny był na jego twarzy: w ED był pacjent z podejrzeniem Eboli. Pacjent leżał w łóżku w jednym z małych, zatłoczonych miejsc leczenia przez 6 godzin, w otoczeniu pielęgniarek i innych pacjentów, dopóki ktoś nie rozpoznał jego objawów. Pospieszyliśmy do pokoju i spotkaliśmy się z Dr Brisbane i Dr. Abrahamem Borborem, szefem chorób wewnętrznych. Inni wyczuwali, że coś jest nie tak. Pacjenci i członkowie ich rodzin szybko zniknęli, a pielęgniarki zawisły daleko w korytarzu.
Pierwszym priorytetem było wyprowadzenie pacjenta ze wspólnego pokoju do pokoju izolacyjnego, ale łóżko, na którym leżał, było zbyt szerokie, by wejść do środka. Tak więc dr Brisbane, dr Borbor i dwoje opiekunów pośpiesznie założyli suknie, rękawiczki i maski, po czym podnieśli pacjenta – materac i wszystko – i przenieśli go do pokoju izolacyjnego, prawie upuszczając go w tym procesie. Mężczyzna zaczął łapać oddech i pomimo wysiłków, w ciągu 5 minut nie żył. Później tego samego dnia testy laboratoryjne potwierdziły, że rzeczywiście był zarażony wirusem Ebola. Jego ciało pozostało w pustym teraz pustym ED, dopóki nie zostało odzyskane kilka godzin później przez ministerstwo zdrowia.
Pozostaliśmy w Monrowii na następny tydzień i pomogliśmy jak mogliśmy. Doktor Brisbane przyniósł swój własny termometr i religijnie sprawdził temperaturę, obawiając się nagłej gorączki. Nosił fedorę w szpitalu jako ochronny talizman. A jednak wciąż żartował z nami, prezentując coś w stylu szubienicy.
Kilka dni po powrocie do Stanów dostaliśmy telefon od znajomego z Monrowii, który powiedział, że dr Brisbane był w izolacji i pozytywnie ocenił obecność wirusa Ebola. Następne wezwanie poinformowało nas o jego śmierci i pochopnym pochówku na jego plantacji. Pod koniec sierpnia doktor Ireland i jedna z pielęgniarek, które znaliśmy, zarażały się wirusem Ebola i walczyły o przetrwanie, a dr Borbor i asystent lekarza, który pracował w ED, zmarli z powodu wirusa.
Dr Brisbane nie musiał przebywać w JFK i nadal opiekować się pacjentami. Z łatwością mógł przejść na emeryturę na plantację kawy wraz z żoną, dziećmi i wnukami
[przypisy: medycyna po dyplomie pediatria, apteka internetowa białystok, pollakisuria ]

Powiązane tematy z artykułem: apteka internetowa białystok medycyna po dyplomie pediatria pollakisuria