Fizjoterapia i ortopedia
Rehabilitacja i fizjoterpaia

Australijska opieka zdrowotna – wyzwanie reformy w systemie rozproszonym ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Te sukcesy rozwiązały konkretne problemy związane ze zdrowiem publicznym lub efektywność w ramach poszczególnych strumieni finansowania, zamiast przyjmować ogólnosystemową perspektywę. W niedawnym przeglądzie stwierdzono, że złożony podział ról rządowych oznacza, że żaden pojedynczy szczebel władzy nie ma wszystkich mechanizmów politycznych niezbędnych do zapewnienia spójnego systemu opieki zdrowotnej oraz że osoby najbardziej cierpiące na brak koordynacji to pacjenci z przewlekłymi i złożone stany, takie jak cukrzyca, rak i choroba psychiczna, które regularnie przechodzą z jednej służby zdrowia do drugiej. 3 Lekarze podstawowej opieki zdrowotnej (lekarze rodzinni lub lekarze pierwszego kontaktu) odgrywają kluczową rolę jako strażnicy reszty systemu; cała specjalistyczna opieka wymaga skierowania do lekarza rodzinnego. Ponad 80% wszystkich konsultacji lekarzy rodzinnych opłacanych jest przez rząd, bez ponoszenia dodatkowych kosztów dla pacjentów ( rozliczenia zbiorcze w języku australijskim). Pacjenci, których opieka jest najprawdopodobniej masowa, to ci, którzy otrzymują rządowe zasiłki socjalne, dzieci, grupy o niskich dochodach i ludzie mieszkający na obszarach miejskich, gdzie nie ma niedoborów GP. Chociaż wydaje się, że ten system kładzie podstawową opiekę na silnej pozycji koordynującej i zarządzającej opieką, takiej koordynacji nie udało się osiągnąć. Lekarze pracują głównie w prywatnej praktyce, pobierając opłaty za usługi, które stanowią zachętę do maksymalizacji wolumenu, a nie ciągłości i integracji. Chociaż ostatnio wprowadzono płatności rządowe na konsultacje w zakresie telezdrowia, niektóre usługi świadczone przez pokrewnych pracowników służby zdrowia (np. Fizjoterapia, psychologia, patologia mowy) oraz multidyscyplinarne konferencje przypadków, takie finansowane przez rząd usługi, nadal w niewielkim stopniu przyczyniają się do ogólnego poziomu usług i dostawcy usług dochody. Australijczycy nie są powiązani z żadnym dostawcą lub grupą dostawców poprzez rejestrację, chociaż większość uważa, że mają oni regularne miejsce opieki.
Taki rozdrobniony system można zreformować za pomocą porozumień kooperacyjnych i negocjacji lub poprzez jednostronne działania Rzeczypospolitej lub państw. Krajowa umowa reformy systemu zdrowotnego, wynik 3-letnich negocjacji, została podpisana przez wszystkie państwa i Wspólnotę w 2011 r. Ustanowiła ona nową podstawę wkładu Wspólnoty w finansowanie szpitali publicznych, w oparciu o zestaw przypadków organizacji i znany jako na podstawie finansowania. Utworzono nowy niezależny organ w celu określenia krajowej efektywnej ceny dla każdego rodzaju sprawy, wyprowadzając ceny z szczegółowych raportów kosztów ze szpitali publicznych we wszystkich państwach. Wcześniej udział w Commonwealth był negocjowany z każdym państwem – proces napędzany bardziej przez politykę niż przez dowody. W umowie podjęto także próbę wzmocnienia opieki podstawowej poprzez utworzenie 61 nowych jednostek zwanych lokalnymi mieszkańcami Medicare. Podmioty te (które zostały zastąpione nowymi agencjami) miały ułatwiać dostęp do pokrewnej opieki zdrowotnej, identyfikować słabe grupy w swojej społeczności (szczególnie z przewlekłymi chorobami) i ułatwiać przechodzenie między szpitalem a społecznością.
Finansowanie składało się z grantów podstawowych na potrzeby oceny potrzeb ludności oraz planowania i dotacji programowych dla inicjatyw mających takie cele jak poprawa opieki po godzinach i usługi w zakresie zdrowia psychicznego. Chociaż środki te dawały mieszkańcom Medicare pewien wpływ, większość finansowania opieki podstawowej nadal wspierała wizyty za opłatą za usługi i nie przepływała przez nowe organizacje, które w związku z tym zyskały niewielką trakcję w celu poprawy integracji opieki
[hasła pokrewne: apteka internetowa białystok, dobra suszarka do włosów, choroba hashimoto objawy psychiczne ]

Tags: , ,

No Responses to “Australijska opieka zdrowotna – wyzwanie reformy w systemie rozproszonym ad”

 1. Patryk Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu Portal medyczny[...]

 2. Victoria Says:

  Prosze nie wprowadzac ludzi w blad

 3. Vortex Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: jagody acai[...]

 4. Nela Says:

  też przez długi okres czasu myślałam, że mnie boli żołądek

 5. Iga Says:

  [..] Cytowany fragment: Dietetyk Wrocław[...]

 6. Desert Haze Says:

  Te owsiki to takie cholerstwo

Powiązane tematy z artykułem: apteka internetowa białystok choroba hashimoto objawy psychiczne dobra suszarka do włosów